loader-logo

Seo Optimizasyonu İle Trafiğiniz %500’den Fazla Nasıl Artar?

seo optimizasyonu

Seo Optimizasyonu İle Trafiğiniz %500’den Fazla Nasıl Artar?

Seo optimizasyonu özellikle son bir kaç yıldır hemen hemen tüm pazarlama profesyonellerinin dilinde. Bu kadar popüler hale gelmesinin en önemli sebebi de gün geçtikçe dijitalleşen hedef kitle diyebiliriz. Artık ihtiyaçlarımızın neredeyse tamamını arama motorlarından arıyoruz ve buradaki sonuçlara göre hareket ediyoruz. Aslında Seo optimizasyonu işinin bu kadar popüler hale gelmesinin en önemli sebebi artan dijitalleşme hareketi diyebiliriz.

Bu anlamda liderliği açık ara önde götüren Google, arama motoru optimizasyon kriterlerini sürekli güncelleyerek, gerçek insana yakın bir yapay zeka ile sonuçları arayanın karşısına getirmeye çalışıyor. Kısaca Seo optimizasyonu bir kere yaptım oldu denilebilecek bir çalışma değildir. Google kendisini güncelledikçe, ihtiyaçlar değiştikçe ve özellikle rakipler yeni aksiyonlar aldıkça karşı atak olarak sizinde markanız ile ilgili Seo çalışmalarını güncellemeniz gerekir.

Google aramalarında üst sırada olmak adına dilerseniz sizinle 3 satır önemli bilgi paylaşalım;

1. Sırada olmanız, ilgili kelimeyi arayanların %33’ünün sizi ziyaret etmesini sağlar. Eğer web sitenizde bu kelimeyi arayanları ikna edebilirseniz, müşteri sizindir.

2. Sırada olmanız, ilgili kelimeyi arayanların %18’inin sizi ziyaret etmesini sağlar.

3. Sırada olmanız ise, ilgili kelimeyi arayanların %12’sinin sizi ziyaret etmesini sağlar.

Tek başına bu bilgi bile, markalar için Seo optimizasyonu işinin ne kadar önemli bir şey olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

Seo En Prestijli Pazarlama Yöntemidir

prestijli pazarlama seo

Google’da bir kelime ile ilgili arama yapıldığında organik olarak en üst sıralarda yer almak marka için sahip olunabilecek en prestijli konumdur. Bu sonuç, dijital dünyada markanın o kelimeye sahip olduğunu gösterir. Ayrıca organik aramalar tüketiciye her zaman reklamlara göre çok daha fazla güven verir.

Seo Optimizasyonu En Uygun Maliyetli Pazarlama Yöntemidir

Günümüzde bir çok marka, ‘’paid advertising’’ adını verdiğiniz ücretini ödeyerek yaptığı reklamlar ile dijital dünyada tüketicileri ile iletişim kurmaya çalışır. Bunun tersine Seo optimizasyonu, sizi arayanların karşısına ücretsiz olarak çıkmanızı sağlar. Fakat bunun içinde yapılacak bir çok şey vardır. Ücretli reklamlar ile sürekli ödeme yaparak elde ettiğiniz trafiği yada satışları, %100 organik olarak elde edebilirsiniz.

Seo Optimizasyonu Ekip İşidir

seo ekip işidir

Seo optimizasyonu dinamikleri içinde bir çok farklı disiplin vardır. Bunları yapabilmek için profesyonel ve tecrübeli bir reklam ajansına her zaman ihtiyaç duyacaksınız çünkü bu için en önemli parçası bir çok farklı alandan kişinin Seo optimizasyonu için bir araya gelmiş olmasıdır.

Tasarımcı

Web Developer

Seo Uzmanı

İçerik Editörü

Sosyal Medya Uzmanı

Gibi bir çok alanda deneyimli bir ekibin bir araya gelmesi ile başarılı bir süreç yönetilir. Bu yüzden markalar başarılı sonuçlar elde etmek ve zaman kazanmak için Seo işinde yetkin bir ajans ile çalışırsa yukarıda belirttiğimiz bir çok avantaja sahip olabilirler.

Seo Zaman Alır Ama Kalıcı Olur

seo zaman alır ama kalıcı olur

Diğer ücretli reklamlara göre Seo optimizasyonundan başarı elde etmeniz biraz daha fazla zaman alacaktır. Örneğin kendi ajansımızın web sitesinden ilerleyelim. Özellikle 2020’nin başlarında çok daha etkili bir şekilde Seo optimizasyonu yaparak 2 ay gibi bir sürede organik olarak hedeflediğimiz bir çok kelimede istediğimiz sonuçları elde etmeye başladık. Bugün B2B alanda hizmet veren bir şirket olmamıza rağmen websitemizin tekil trafiği tahmin etmediğimiz ölçüde artış gösterdi.

1 Ocak 2020 itibari ile sitemize gelen organik trafik aylık 1500 tekil ziyaretçi iken,

1 Mart 2020 itibari ile sitemize gelen organik trafik aylık 11.500 tekil ziyaretçi haline geldi.

Corona salgınına rağmen sadece bir kaç hafta trafiğimizde düşüş yaşamış olsak da, bugün itibari ile günde ortalama 5,6 yeni müşteri bizden hizmet alabilmek için başvuru yapıyor. Üstelik bu dönüşlerin %88’i organik aramalardan geliyor.

Özetle, Seo optimizasyonu bildiğimiz diğer pazarlama yöntemlerine göre biraz daha süreç isteyen bir iş fakat, etkisini görmeye başladığınızda en değerli pazarlama silahınız haline gelebiliyor.

Seo Optimizasyonu İçin Mutlaka Yapmanız Gerekenler Nedir ?
(2020 Güncellenmiş Liste)

seo için gerekli olanlar

1- Web Sitenizin Öncelikle Seo skor testlerini yapın ve eksiklerinizi belirleyin. Bu işlem size optimizasyon yapmadan önce ne kadar eksik olduğunuz hakkında önemli ip uçları verecektir.

2- Sayfa hızınızı kontrol edin ve olabilecek en optimum hale getirin

3- En önemliside içerik oluşturun. Burada dikkat etmeniz gerekenleri kısaca belirtmek gerekirse ;

A- Özgün içerik

B- Kaynak belirtin

C- İçeriğin uzunluğuna dikkat edin

D- Hedef kitlenizin faydalanabileceği içerikler üretin

E- İçerik pazarlaması ile ilgili makale okuyun. ( Bu anlamda diğer haberlerimize göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz )

– Seo Uyumlu Makale İle En Üst Sırada Yer Alma Kılavuzu

– 10 madde ile İçerik Pazarlaması – Content Marketing

– Google Seo Ajansı Markanıza Ne Katar?

– Kaliteli İçerik ve Seo Uyumlu Blog Haberi Nasıl Yapılır ?

– 20 Madde İle İçerik Pazarlama (Profesyonel Kılavuz)

– Kurumsal Blog Sayfanızın Fark Edilmesini Sağlayacak 8 Yöntem

Seo ile başarıya ulaşmak ve dijital teknolojilerin nimetlerinden faydalanmak artık bir gereklilik değil, zorunluluk haline geldi. Buradaki önemli nokta markaların iyi bir reklam ajansı ile ekip olabilmeyi başarması. Bu sebebten dolayı doğru reklam ajansı seçimi yaparken sadece Seo optimizasyonu konusunda yetkinlik aramayın. Aynı zamanda strateji oluşturabilen, reklamcılığın dinamiklerini iyi bilen ve en önemlisi kendisini tüketicinin yerine koyabilen reklam ajansları ile çalışmak size doğru konumlandırma ile iletişim kurma avantajı sağlayacaktır. Birinci sıraya çıkmak tabiki önemlidir ama orada ne söylediğiniz, ne vaad ettiğiniz ve tüketicinin sizi bulduktan sonra ne ile karşı karşıya kaldığı daha önemlidir.

Tüm soru ve görüşleriniz için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

MODD/group
Ekibi


Call Now Button
Modd Whatsapp