loader-logo

google-adwords-reklamlari-gorsel-2

Google Adwords Reklamları

Google Adwords Reklamları, ücretli bir şekilde Google arama motorunda reklam vermenizi sağlar. Sitenizle ilgili arama yapan kullanıcıları sitenize çekmek için kullanılan platformdur.

Bir günde milyonlarca arama yapılan Google’da, sizinle ilgili olan aramalarda Google sizi bütçenize göre sayfanın üst sıralarında gösterir. Seçmiş olduğunuz anahtar kelimeler ve adwords panelinizdeki optimizasyonlarınıza göre, reklamlarınızın hangi anahtar kelimelerde,hangi saatlerde, hangi lokasyonlarda çıkabileceğini hatta demografik bilgileri de seçebilirsiniz.

 

 

Google Adwords Reklamları

 

 

Adwords üzerinde oluşturduğunuz kampanyaları görüntülü olarak da yayınlayabilir, ilgili web sitelerinde gösterimini sağlayabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar anahtar kelimelerinizi aratmasalar bile Google tarafında bilinen geçmiş aramalarına göre reklamlarınız ilgili kullanıcılara gösterilir.

Google Adwords bütçenizi belirlerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sektörünüzde bulunan rekabet durumudur. Bunun yanı sıra kampanyanızın önceliği ve yapmış olduğunuz hedefleme de bütçenizi belirlemede rol oynar.

 

 

google-adwords-reklamlari-gorsel-3

 

 

Google Adwords reklamı öncesi yapılması gereken en önemli durumlardan biri anahtar kelime analizidir. Hangi kelimenin ne kadar aranması olduğu, tıklama başı ortalama maliyeti göz önünde bulundurulmalıdır.

Google Adwords hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Call Now Button
Modd Whatsapp