loader-logo

Reklam Kampanyası Tasarımı

Markaların reklamlarında kullanılan tasarım ve yaratıcılık, bir reklam ajansının temel işi olarak kabul edilebilir. Bugün markalar ile tüketiciler arasındaki bağ her gün daha da açılıyor. Birbirine benzer söylemler, gerçekten çok uzak vaatler ve başarısız markalar tüketicinin markalara olan güvenini her zamankinden daha fazla sarsıyor. Bu durum da iyi ve başarılı reklam kampanyalarına duyulan ihtiyacı çok fazla arttırıyor.  İyi düşülmemiş reklam kampanyaları günümüzde oldukça fazla iletişim bütçesi ile etki yaratmaya çalışıyor. Halbuki, iyi tasarlanmış bir reklam kampanyası ile çok daha az bir iletişim bütçesi ile daha fazla etki alabilirsiniz. Aslında işin sırrı da burada.

Sağlam sebeplerden dolayı tüm dünyada çevresel kirlilik konusunda pek çok konuşma var. Fakat bunun yanı sıra günde 24 saat, haftada 7 gün devam eden bir başka kirlilik daha var. Tv ve radyoda, dergilerde ve caddelerde hiç bitmeyen reklam savaşının sebep olduğu zihinsel kirlilik. Nereye gitsek pazarlamacılar tarafından istenmeyen ticari mesajlarla bombardıman ediliyoruz. Artık markalı mesajlara inanmamamız garip değil. Bu yüzden reklam kampanya tasarımı gerçek vizyon isteyen bir süreçtir. İhtiyacı iyi görmüş, sade ve yaratıcı bir iletişim dili, gerçek tasarım unsurları ile bir araya gelince markanız rakiplerinden hızlıca sıyrılabilir.

Süreç Nasıl İşler ?

 • Bilgi toplama ve genel brief
 • Reklam kampanyasının hedeflerinin belirlenmesi
 • Kampanyanın stratejisinin oluşturulması
 • Reklam bütçesi ve iletişim araçları
 • Yaratıcı konsept tasarımının alternatifleri ile sunulması
 • Medya iletişim araçlarının belirlenmesi ve kampanyanın örülmesi
 • Reklam uygulamalarının hazırlanması ( banner, video, tv reklamı, radyo, açık hava vs. )
 • Reklamın ölçümü ve raporlaması

Kampanyanın Bütünlüğü ve İletişim Mecraları

Bir reklam kampanyası tasarlarken, bütünlük ve mesajın tüm mecralardan eşit şekilde anlaşılması çok önemlidir. MODD/group olarak, öncelikle tüm kampanyayı masaya yatırıyor ve reklam uygulamalarını inceliyoruz. Ayrıca kullanılan iletişim araçlarının bize nasıl avantajlar sunduğu bu materyallerin şeklini de belirliyor. Örneğin, linked-in de yapabileceğimiz özel hedeflemeler ile sadece o mecraya yönelik iletişim mesajlarını daha belirgin hazırlıyor.

Tüketici sizi her yerde görüyor.

Google’da arama yaparken, Televizyon izlerken, radyo dinlerken, açık havada ve tabii ki sosyal medya kanallarında. Burada önemli olan bütçenin nasıl planlandığı. Özellikle son dönemde markalar dijital reklam kampanyalarına daha fazla önem veriyor. Bu durumda MODD/group olarak, dijital kampanya kapsamında, Google araçlarını kullanarak arama motorunda, Youtube’da, görüntülü reklam ağlarında, hemen hemen tüm sosyal medya kanallarında aktif bir kampanya yaratarak markanın sesini duyurmasını sağlıyoruz.

Tasarım sürecinde nelere dikkat ediyoruz ?

İyi tasarım nedir ? Aslında çok tartışılan bir konudur. Bize göre iyi tasarım,

İyi tasarım yenilikçidir.
İyi tasarım estetiktir.
İyi tasarım bir ürünü anlamamıza yardımcı olur.
İyi tasarım güvenilirdir.
İyi tasarım mümkün olduğunca az bir tasarımdır.

Buna göre;

 • Verilen mesajın çarpıcı ve gerçekçi iddialardan oluşmasına
 • Sade ve anlaşılır olmasına
 • Aksiyona geçirebilir olmasına
 • Grafik tasarım trendlerini iyi uygulayan

Bir anlayış çerçevesinde kampanyanızı ele alıyoruz.

Call Now Button
Modd Whatsapp