loader-logo

Linkedin Sponsorlu İçerik Reklamları İle En Etkili Pazarlama Yöntemi

linkedin sponsorlu içerik

 

Linkedin sponsorlu içerik reklamları özellikle B2B alanda hizmet veren markalar için etkili bir pazarlama aracı olarak her geçen gün popülaritesini arttırıyor. 800 milyon üyesi ile nitelikli bir sosyal medya platformu olan Linkedin farklı gelir gruplarından oluşan kitlesi ile pazarlamacılar için oldukça önemli bir mecra.

Bugün şirketlerin %55’inin Linkedin’de hesabı bulunuyor. 5 milyon aktif iş ilanı olan siteyi üyelerin %40’ı her gün ziyaret ediyor. Az değil, toplamda 50 milyonun üzerinde karar verici bir kitle bulunuyor. Yaş, eğitim, lokasyon, şirket, iş ünvanı, okullar, hobileri, yetenekleri ve cinsiyet gibi bir çok farklı parametrede hedef kitlenizi kategorize edebiliyorsunuz.

Linkedin Sponsorlu İçerik Reklamları Neden Önemli

linkedin reklamlarının önemi

Linkedin içerisinde sponsorlu içerik haricinde farklı reklam modelleri de bulunuyor fakat genel olarak akışımızda bulunan sponsorlu içerikler en çok etki alan model. Tabii etkili kullanılırsa. Linkedin’de story reklamları gibi bir alan bulunmuyor. Dolayısı ile tüm tüketim akıştan sağlanıyor. Banner ve diğer reklam modelleri ise reklam hissiyatını güçlendirdiğinden dolayı içerikmiş gibi üretilen faydalı bilgi reklamları, kullanıcının daha çok ilgisini çekip, kampanya geri dönüşlerini arttırıyor. Her gün  faydalı bilgiye ulaşmak ve iş dünyasını takip etmek için ziyaret eden milyonlarca kullanıcıyı hesaba katarsak, bu kadar kalabalığın içinde dikkatleri çekmek de oldukça zor.

Maksimum Geri Dönüşün Anahtarı ‘’İçerik Pazarlaması’’

İçerik pazarlaması tüm pazarlamacılar tarafından önemsenen bir metod ve her geçen gün yükseliyor. Kullanıcıların artık daha fazla reklama tahamülleri yok. Fayda odaklı üretilmiş içerikleri görmek daha çok işimize geliyor. Bu yüzden Linkedin’in sponsorlu içerik reklamlarını klasik reklam olarak kullanmaktansa, içerik pazarlamasını yaptığınız bir alan olarak kullanmanız size daha iyi performans sağlayacaktır.

Satış odağında olmayan, fayda modeli ile üretilmiş içerikler ile Linkedin’de etkili bir pazarlama kampanyası yürütebilirsiniz. MODD/group Reklam Ajansı olarak bizde bunun sağlamasını yapmak için 1 haftalık reklam kampanyası tasarladık. 2 farklı tasarım ile çıktığımız kampanyanın ilk görseli tamamen satış odaklı bir tasarıma sahipti.

  1. Kampanyanın Sloganı : ‘’ Reklam Ajansınız Olalım, Markanızı Birlikte Büyütelim ‘’ temasına sahipti.
  2. Kampanyanın İçeriği : ‘’ Profesyonel Reklam Ajansı İle İşinize Yapabileceğiniz 20 İyilik ’’ başlığında bir haber yazdık ve bu haberin reklamını yaptık.

Sonuç: İkinci yaptığımız kampanya ilk kampanyaya oranla 64 kat daha fazla etkileşim aldı.

linkedin reklam sonuçları

Linkedin içerik ile var olmuş bir sosyal mecra. Bu yüzden hedef kitlenizin ihtiyacı olabilecek faydalı içeriği, etkin bir hedefleme ile doğru mecrada kurgularsanız, mutlaka geri dönüş alabilirsiniz. Bunun için önce içerik pazarlamasını iyi kullanmanız gerekiyor.

Güçlü Başlık, Doğru İçerik, Fayda Odaklı Yaklaşım x Linkedin Sponsorlu İçerik Reklamları

Daha fazla soru ve merak ettikleriniz ile ilgili ekibimiz ile iletişime geçebilir, Linkedin reklamları ile ilgili daha fazla bilgi için haberimize göz atabilirsiniz.

MODD/group
Ekibi


Call Now Button
Modd Whatsapp