loader-logo

Dijital Pazarlama Ajansı İle İşinize Yapabileceğiniz 20 İyilik

dijital pazarlama ajansı

Dijital Pazarlama Ajansı İle İşinize Yapabileceğiniz 20 İyilik

Dijital pazarlama ajansı tanımını en basit şekilde nasıl yapabiliriz? 

Dijital pazarlama ajansı için günümüz dünyasının gelişen trendlerini takip eden, markalara bu anlamda doğru reçeteler yazabilen, uygulama alanında zaman ve maliyeti minimuma indiren yeni nesil reklam ajansı olarak tanımlamak en doğrusu olacaktır.

Pazarlama dinamiklerinin değişmesi ile birlikte tüm markalar alternatif iletişim araçlarını denemek yoluna gidiyorlar. Dijitalin büyülü dünyasını anlayan marka yöneticilerinin aklında ‘’ hangi dijital ajans ile çalışmalıyım’’ sorusu var.

Gelenekselin aksine, dijital pazarlama ajanslarının en büyük avantajı ise faaliyetlerinin hepsinin ölçülebiliyor olması.

Konvansiyonel mecralar ( TV, Radyo, Gazete, Açık Hava vs. ) kısıtlı bir şekilde ölçülebilirken, dijital mecralar direkt olarak spesifik rakamlar ile ölçülebilir ve raporlanabilir.

Online pazarlama, e – marketing ve web pazarlama olarak da bilinen dijital pazarlama, son 10 yılda tüm markaların odak noktası oldu. Big data’nın önemi keşfedildi ve kişiye özel odaklanılmış reklamlar ile %100 etkili sonuçlar mümkün hale geldi. Artık markalar tek bir kuruşu bile havaya atmak istemiyorlar.

Dijital pazarlama ajansları ile doğru hedef kitleye doğru işi, doğru zaman ve yerde gösterebilirseniz, bir çok konvansiyonel mecraya göre nokta atışı yapabilirsiniz. Bu da büyümenize ve hedeflerinize önemli katkılar sağlar.

Neredeyse tamamen dijitalleşen günlük hayatımızda, dijital pazarlamanın bir trend olduğunu söylemek çok zor. Dijital pazarlama için artık modern pazarlama desek daha yerinde bir tanım olur. Rakamlar ve araştırmalar da bu düşüncemizi destekliyor. Günümüzde bir şeyi aramak için önce internete başvuruyoruz. Bu oran %85’lerde. Google artık her sorumuza cevap verebilir durumda.

dijital pazarlamanın önemi

Dijital Pazarlama Ajansı Neden Önemli ?

10 yıl yeni dünya düzenine göre çok uzun bir süre. Artık hiç kimse dijital pazarlama metodlarının yeni olduğunu söyleyemez. Önemli olan bu mecralarda etkili işler yapabilmek. Bu yüzden deneyimlerinden faydalanabileceğiniz dijital pazarlama ajansları ile ilerlerseniz, zaman ve maliyet açısından önemli avantajlar elde edersiniz.

Dijital Pazarlama Ajansları İle Pazarınızı Genişletin

Dijital dünya ile dünyanın bir ucundaki kayak merkezine sadece 2 click ile ulaşabilirsiniz. Dijital dünya bize bütün dünyayı ulaşılabilir kılıyor. Etkili bir dijital pazarlama ajansı ile, ürünlerinizi hedeflediğiniz ülkelere tanıtabilir ve pazarınızı genişletebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Ajansları İle Markanıza Yapacağınız 20 İyilik

1- Tek taraflı iletişim yerine, etkileşim odaklı stratejiler üretebilirsiniz

2- Maliyetlerinizi minimuma indirebilirsiniz. Bu noktada ajans bütçelerini düşük tutmanın hiç bir anlamı yok. Gerçekten etkin bir dijital pazarlama ajansı size bu bütçenin çok daha fazlasını kazandırabilir.

3- Kendi içinizde çözmek yerine yetenekli bir ekibe sahip olursunuz. Şirket içinde istihdam edeceğiniz en iyi personel, dijital ajanslar ile koordinasyonu sağlayacak kişilerdir. Bir yada iki kişi ile tüm dijital pazarlama kanallarında profesyonel işler yapamazsınız. Seo, tasarım, strateji, sosyal medya, content vs gibi bir çok farklı disipline sahip bir ekibe ancak iyi bir ajans ile çalışarak sahip olabilirsiniz.

dijital pazarlama ile dönüş almak

4- Daha kaliteli form ve data elde edersiniz. Potansiyel müşterilerinize satış yapabilme oranınız artar.

5- Etkin bir dijital pazarlama ajansına tüm dijital konumlandırmanızı teslim ederek, asıl işinize odaklanabilirsiniz. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, dijital pazarlamada bir çok parametre mevcut ve önemli mesai gerektirir.

6- Son teknolojik gelişmeler ışığında yeni dijital pazarlama metodlarını deneyebilirsiniz.

7- Dijitalin detaylıca ölçümlenebildiğinden bahsetmiştik. Bu anlamda performansınız ile ilgili raporlara ulaşabilir ve gelecek planlarınız ile ilgili strateji üretebilirsiniz.

8- Kriz yönetimine daha hazırlıklı olursunuz.

9- Markanıza farklı ve objektif bakış açısı kazandırırsınız.

dijital pazarlama

10- Fayda odaklı içerikler üretebilir ve markanızın algısına katkı sağlayabilirsiniz.

11- Sosyal medya kanallarında daha fazla organik takipçi kazanırsınız.

12- Profesyonel dijital pazarlama ajansları ile ustaca düşünülmüş kampanyalar yaratıp, sektörel ödüller alabilirsiniz. Buda sizin itibarınızı pozitif yönde etkileyecektir.

13- Profesyonel Seo Uyumlu Blog sayfanızı aktif edebilirsiniz

14- Google organik aramalarında üst sıralarda gözükebilir ve site trafiğinizi arttırabilirsiniz. Buda size yeni ve non-paid müşteri datası sağlar.

15- Daha iyi Seo skoru ve sayfa hızı skoru elde edersiniz. Ziyaretçilerinizin web sitenizde kalma oranı artar.

16-Online itibar yönetimi yapabilir ve bir çok dijital mecra sizin hakkınızda haber yapabilir. Bu sayede hem marka bilinirliğiniz yükselir hemde etkili backlinks alabilirsiniz.

17- Markanızı, profesyonel marka stratejistleri ile yönetebilir ve dijital konumlandırmanızı hedeflar dahilinde planlayabilirsiniz.

18- Ya rakiplerinize fark atar, yada rakiplerinizi yakalarsınız.

19- Hakkınızda çıkan tüm dijital haberleri yada paylaşımları görüntüleyebilir, bu yönde aksiyon planları geliştirebilirsiniz.

dijital ajans

20- Tüketicilerinizi yada potansiyel müşterilerinizi daha çok dinleyebilir, iletişime geçebilir ve ürünlerinizi iyileştirebilirsiniz.

Samimi Özet :

Zaman ve maliyet avantajı elde edebileceğiniz en önemli şeydir. Profesyoneller ile çalışmak size hem reputasyon hem de uzun vade de önemli kazançlar sağlar. Zaman kaybetmeden reklam ajansı nasıl çalışır haberimizi okuyarak markanıza en uygun dijital pazarlama ajansını bulun ve markanızı büyütün.


Call Now Button
Modd Whatsapp