loader-logo

AVM Sosyal Medya Yönetimi Ve Pandemi Sonrası Fikirler

AVM sosyal medya

Avm sosyal medya yönetimi özellikle pandemi sonrası oldukça önem kazandı. Yasaklar, kısıtlamalar ve yaş engelleri derken Covid-19’dan en çok etkilenen sektörlerden birisi haline geldi. Bu dönemde tüm AVM’lerin ortak aksiyonu özellikle sosyal medya mecralarındaki etkinliklerini arttırmak oldu diyebiliriz.

Çok uzak değil özellikle geçtiğimiz bir yıl içinde dijital pazarlama alanında neredeyse her sektörü içeren önemli bir sıçrama ve adaptasyon süreci yaşandı. Tüketicilerin hiç olmadıklara kadar sanal dünyada zaman geçirdiklerine şahit olduk. Bu gelişmelerden AVM sosyal medya hesapları da etkilendi ve eski yönetim anlayışına göre daha çok kaliteli içeriğe ve etkileşime odaklanılacağı kesin gibi gözüküyor.

Büyük küçük tüm AVM’lerin pazarlama bütçeleri özellikle ertelenen bir çok etkinlikten dolayı dijitale kaydı. MODD/group Reklam Ajansı olarak AVM sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama konusunda 2021 yılına Ece Türkiye’nin konkurunu kazanarak başladık. Türkiye’nin ve dünyanın en büyük AVM yönetim şirketlerinden birisi olan Ece Türkiye bünyesinde hepimizin tanıdığı bir çok AVM mevcut.

 • Marmara Park
 • Beylikdüzü Migros AVM
 • Aqua Florya
 • Axis İstanbul
 • Anka Mall Ankara
 • Espark Eskişehir
 • Antalya Migros AVM
 • Terra City Antalya
 • Sur Yapı Marka AVM Bursa
 • Park Afyon

50 yılı aşkın süredir Avrupa’da sektör lideri olan ECE’nin bu anlamda sahip olduğu know-how oldukça geniş.

20.000 adet mağazanın yönetim kabiliyetine sahip şirketin AVM’lerine her gün ortalama 4 milyon kişi ziyaret ediyor. 22,7 milyar euro ciro bu anlamdaki liderliğini kanıtlar nitelikte.

AVM Sosyal Medya Yönetimi Bugün Çok Daha Önemli Hale Geldi

AVM Sosyal Medya Yönetimi

AVM sosyal medya hesapları özellikle pandemi sonrası pazarlama kanalları arasında ilk sıraya yerleşmiş durumda. 2020 yılında sosyal medya kullanımlarımız %35’in üzerinde artmış durumda. Bugün hepimiz alışveriş için e-ticaret sitelerini daha fazla kullanmaya başlasak da, hala bir çok şeyi yerinde satın almayı tercih ediyoruz. Ayrıca, her ne kadar sosyalleşmeye ara versek de, AVM’lere duyulan özlem her geçen gün artmakta. Manzara bu şekilde olunca, mevcut durumda sosyal medyanın özlenen şeyler üzerine kurgulanması iyi işlenilmesi gereken bir fikir olabilir.

Çekilişler ve çeşitli yarışmaların her zaman yapılan ve görmeye alışık olduğumuz aksiyonlar olduğunu kabul etmemiz lazım fakat iyi düşünülmüş yaratıcı fikirler ile desteklenirse kesinlikle çok daha etkili olabilir. Bunun için Ece Türkiye’nin her AVM özelinde tüketicisini derinlemesine analiz etmesi, hedef kitleyi 12’den vuran fikirler üretmemiz açısından işimizi oldukça kolaylaştırıyor.

AVM Sosyal Medya Yönetiminde Yeni Fikirler

AVM Sosyal Medya Yönetiminde Yeni Fikirler

Son dönemde etkinliklerin yerini canlı yayınlar ve influencer iş birlikleri aldı. Bu bağlamda, AVM sosyal medya yönetiminde hedef kitlelere yönelik canlı yayınlar düzenleyebilir ve çeşitli makro-mikro influencerlar ile birlikte sosyal medyanızdaki takipçilerinizi arttırabilirsiniz. Marka karmanıza göre seçeceğiniz dijitalin kanaat önderlerini alışveriş merkeziniz için etkili bir pazarlama silahına dönüştürebilirsiniz.

Ünlü bir yazarı canlı yayına almak, moda Influencerlarının AVM içi mevsimsel kombinler yapmasını sağlamak, tanınmış bir aşçının canlı yayında yemek tarifleri vermesi gibi seçenekler arttırılabilir.

Buradaki önemli nokta, takipçileriniz ile her zaman markaların tanıtım mesajları iletişim kurmamak. Artık onları anlamak ve fayda odaklı içerikler üretmek zorundasınız.

Sosyal medya yönetimi yaparken sadece dijital anlamda içerikler üretmek yeterli olmayabilir.  AVM içinde ziyaretçilerin sosyal medyada paylaşmaları için paylaşım posterleri oluşturabilir, ziyaretçilerin kendi hesaplarından paylaşmaları için yaratıcı fikirler ile uygulamalar yapılabilir.

Ayrıca dijital anketler düzenleyebilir, takipçilerinizi sosyal medyanıza dahil edebilirsiniz.

Sosyal Medyayı Youtube Gibi Kullanmak

sosyal medya

Video tüketimi hiç olmadığı kadar trend ve bu durum her geçen gün artmakta. Fikir olarak mağazaların tanıtım videoları bu bağlamda içerik üretimi için etkili olabilir. Haftanın mağazası ve haftanın vitrini gibi video kurguları etkileşim sayısını arttıracaktır.

Sosyal Medyayı İlham Veren Blog Gibi Kullanmak

İlham Veren Blog

Fayda odaklı üretilmiş içerikler ile iletişim kurmak 2021 pazarlama trendleri ( Detaylı İnceleyin ) içerisinde en çok ele alınan modellerden birisi olacak. Özellikle Instagram sayfasını bu şekilde kullanmak takipçileriniz ve ziyaretçileriniz ile daha fazla bağ kurmanızı sağlayacaktır.

Ör:

 • Kar tatili için yanınıza almanız gerekenleri sizin için düzenledik
 • Haftanın sağlıklı beslenme önerileri ( Diyetisyenin önerileri )
 • Babanıza en iyi hediyeyi nasıl seçersiniz?
 • Evde rahatlıkla yapabileceğiniz 7 hobi önerisi
 • Kitap okuma köşesi için dekorasyon önerileri
 • Cildinizi yaza hazırlayacak 5 öneri ( AVM’nizdeki markaları içeriğe dahil edebilirsiniz )
 • Mevsim geçişlerinde yorgunlukla başa çıkmanın püf noktaları
 • 2021 Pijama Modası
 • Ev dekorasyonunda Retro dokunuşlar 

AVM Sosyal Medya Reklamları

Avm reklamları

AVM sosyal medya yönetimi içerisindeki en önemli konulardan biriside doğru reklamı doğru zamanda doğru hedef kitleye ulaştırmaktır. Instagram, Facebook, Twitter hatta Youtube’da etkili reklam modelleri ile kitlenizi büyütebilir, dönemsel kampanyalarınızı daha geniş kitlelere yaratıcı şekilde ulaştırabilirsiniz.

Özetle;

AVM sosyal medya yönetimi basit bir konu olmadığı gibi etkili şekilde kullanıldığı taktirde minimum bütçeler ile maksimum etkiler almanızı sağlar. Faydalı içerik üretimi, video çekimleri, yarışmalar, çekilişler ve influencer kullanımı ile sadece kampanya paylaşmaktan çok daha fazlası yapılabilir.

Daha fazla bilgi ve yaratıcı fikir için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MODD/group
Sosyal Medya Takımı


Call Now Button
Modd Whatsapp