loader-logo

Seo Uyumlu Makale İle En Üst Sırada Yer Alma Kılavuzu

seo uyumlu makale

Seo Uyumlu Makale İle En Üst Sırada Yer Alma Kılavuzu

Seo uyumlu makale hazırlamak, içeriğin kendisi kadar önemlidir. Nitekim kurumsal web sitesi, e-ticaret yada haber portalı gibi tüm web sitelerinde, içerik her zaman en önemli unsurdur diyebiliriz. Google’da hedeflediğiniz anahtar kelimelerde en üst sırada yer almak hem marka bilinirliğinizi arttırır hem de yeni müşteriler elde etmenizi sağlar.

Sosyal medya kullanımlarının artması, dijital adaptasyon ve özellikle son dönemdeki Corona salgını ile, milyonlarca kişinin evine kapanmasından dolayı dijitale olan ihtiyaç daha fazla artmış gibi görünüyor. Görünen o ki, SEO önem vermemiz gereken bir konu ve önümüzdeki günlerde popülaritesini çok daha fazla arttıracak.

Tabii içerik pazarlaması ( content marketing ) ile birlikte düşünüldüğünde SEO uyumlu içerik üretimi, diğer dijital pazarlama metodlarına göre daha az maliyetli çözümü ile bir çok markanın gündeminde yer alıyor. Özellike bizde MODD/group Reklam Ajansı olarak, 2020’nin ilk aylarından itibaren bu anlamdaki hizmetimize oldukça yoğun bir ilgi olduğunu gözlemliyoruz.

Ayrıca profesyonel kılavuz olarak oluşturduğumuz geniş kapsamlı ‘’20 madde ile İçerik Pazarlama’’ konulu haberimizi de inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Seo Uyumlu Makale Kriterleri

seo uyumlu makalelerin kriterleri

Seo için onlarca farklı kriter mevcut fakat özellikle Google’ın son dönemde gerçekleştirdiği yeni güncellemesi ile içerik, backlink’lerden daha önemli hale geldi. Buda içerik üretimini arttırdı. Gelelim sizi en üst sıraya çıkaracak kriterlere;

– Anahtar kelime analizi ( Google Anahtar Kelime Planlayıcısı ile analizlerinizi yapabilirsiniz )

– Seo uyumlu içeriğin başlığında anahtar kelimeye yer verilmesi ( Özellikle en başta )

– Başlığın uyumlu olabilmesi için 50 ile 70 karakter arasında yer alması tavsiye ediliyor.

– Özgün ve kaliteli içerik üretimi

– Anahtar kelimenin ilk paragrafın başında kullanılması

– İçeriğin içinde kullanılan görsellerin optimize edilmesi

– Sayfa hızı testlerinin yapılması

– Mobil uyumluluğunun test edilmesi

– Site içi linkleme

– Yazım kurallarına dikkat edilmesi

– Niş içerik

– Önerilen paragraf uzunluğu maksimum 150 kelime

– Meta açıklaması ( Arama sonuçlarında içeriğiniz hakkında bilgi verecek olan meta açıklamasının 120 karakterden az, 160 karakterden uzun olmamasına özen gösterin )

– H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiket başlıklarının anahtar kelimenizi içerdiğinden emin olun ve doğru sırada kullanılmasına dikkat edin

– Sayfada kalma oranı Seo kriteri açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden içeriğinizin olduğu sayfanın tasarımı ve görsel kullanımı özenle düşünülmeli ve kullanıcıyı içeriğe ilgi göstermesini sağlamalıdır.

– Bağlantı URL’sinin anahtar kelimeyi içerdiğinden emin olun

– Site içi SEO optimizasyon skorunuz da oldukça önemlidir. Bunun için sitenizin seo skorunu düzenli olarak test edin.

– Tüm içeriğin minimum 300 kelimeden oluşmasına dikkat edin. Ne kadar uzun olursa üst sıralara çıkmanız o kadar kolay olur.

– İçerik sayfalarının daha fazla trafik alabilmesi için sosyal medyada paylaş butonlarının eklenmesi faydalı olacaktır.

Seo Uyumlu Makaleleriniz İçin Profesyonel Destek Alın

profesyonel seo desteği

Seo uyumlu içeriklerin üretilmesinde bir çok marka başarısız olabiliyor. Unutmayın ki, içeriğin üretilmesi ve yayına alınması arama motorları için hiç bir şey ifade etmiyor. Önemli olan bu içeriklerin kuralına ve optimizasyon kriterlerine uygun bir şekilde siteye eklenmesi ve devamında anahtar kelimelerin performans raporlarının takip edilip değerlendirilmesi. Bu yüzden profesyonel SEO desteği almanız size hem zaman kazandıracak hem de satışlarınıza fayda sağlayacaktır.

Konu ile ilgili tüm sorularınız için SEO Destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Seo Uyumlu Makale İçin blog bölümüzde bulunan diğer içeriklere de göz atabilirsiniz:

Seo Danışmanlığı

İçerik Pazarlaması

Google Seo Ajansı Markanıza Ne Katar?

10 Madde ile İçerik Pazarlama

20 Madde ile Content Marketing

Kaliteli İçerik ve Seo Uyumlu Blog Haberi Nasıl Yapılır?


Call Now Button
Modd Whatsapp