loader-logo

10 madde ile İçerik Pazarlaması – Content Marketing

icerik-pazarlamasi-gorsel1

10 madde ile İçerik Pazarlaması – Content Marketing

İçeriğin her gün daha da önemli hale geldiği bir çağda yaşıyoruz. Artık markaların her zamankinden daha çok konuşması gerekiyor. İlgi çekici videolar, habeler ve paylaşımlar markaların kanallarına her zaman yeni izleyiciler ve takipçiler çekmeye devam ediyor.

Aynı zamanda artık hepimiz Google ile SEO çalışması yapmanın önemini kavramış durumdayız. Bu durumda en düşük kaynaklı pazarlama modeline content marketing denebilir. Burada üreteceğiniz içerikler, haberler veya duyurular yayınlandığında kendi alanınızda popüler olabilir, sitenize daha fazla trafik çekebilir ve ilgili anahtar kelimelerde bulunduğunuz sektörü sahiplenebilirsiniz. Seo çalışmasında başarılı olmanın ilk adımı gerçekten akıllıca yapılmış bir içerik pazarlama stratejisidir. Markanızın hangi içerikler ile bir araya gelmesi gerektiğine karar vermelisiniz.

icerik-pazarlamasi-gorsel3

1- Strateji Oluşturun ve markanız için anahtar kelimeler düzenleyin.
2- Haftada en az 3 ila 5 arasında sitenize yeni içerik ekleyin.
3- Değerli ve özgün içerik üretin.
4- Kolay anlaşılabilir iletişim dili belirleyin.
5- Anahtar kelimeler kullanın. Ürün ve hizmetleriniz bakımından arama hacmi yüksek anahtar kelimeleri stratejik bir şekilde içeriklerinizde kullanın
6- İçeriklerinizin paylaşılmasını sağlayın
7- Sosyal medya hesaplarınızdan da içeriklerinizi duyurun ve link verin
8- İçeriklerinizi Google’a kaydedin.
9- İlgi çekici başlıklar bulun ve haberi merak ettirin.
10- Güncel olun ve bilirkişi şapkasına sahip olun.

Tüm bunları yaparak, sektörünüzde birçok rakibin yapmadığını yapmış olursunuz. Müşterilerinizin merak ettiği konularda bilgi vermek, Markanızı müşterilerin nezdinde çok farklı bir konumlandırmaya sokar. Hepimiz biliyoruz ki, kaliteli, ilgi çekici ve insanlara fayda sağlayan içerikler, ürününüzü tanıtmak için kullanılabilecek en iyi pazarlama yöntemlerinin başında gelir.

icerik-pazarlamasi-gorsel2

Unutmadan : Her ay başında, ay içerisinde yapacağınız içeriklerin başlıklarını çıkarın ve bu haberlerin tüketici ve anahtar kelimeleriniz bakımından doğru içerikler mi ? sorunu tartışıp karar verin. Her ay bu şekilde planlayarak devam ederseniz, yılın sonunda websitenizde yüzlerce bilgilendirici içeriğe sahip olabilir, rakiplerinizi ciddi fark atabilirsiniz.

Öneri: 20 Madde ile İçerik Pazarlama yazımızı okuyabilirsiniz.


Call Now Button
Modd Whatsapp