loader-logo

Diş Kliniği Reklam Ajansı İş Birliği İle %100 Büyüme Nasıl Olur?

diş kliniği reklam ajansı

Diş Kliniği Reklam Ajansı İş Birliği İle %100 Büyüme Nasıl Olur?

Diş kliniği reklam ajansı birlikteliği, diş hekimlerinin hizmetlerini daha geniş kitlelere ulaştırması için oldukça önemlidir. Özellike son dönemde hızla dijitalleşen tüketiciler, aradıkları tüm ürün ve hizmetler için öncelikle arama motorlarına danışıyorlar. Durum böyle olunca dijital adaptasyon her klinik için en önemli konulardan biri haline geldi. Bir de her ilçede sayısı önemli derecede artan kliniklerin durumuda eklenince, son bir kaç yıldır bu konu diş klinikleri arasında sıkça konuşulur oldu.

Bugün günümüzde hastanelerin geçirdiği dijitalleşme hareketi aynı şekilde büyük diş klinikleri ile tüm sektöre de sıçramış gözüküyor. Hemen hemen her kliniğin websitesi, sosyal medya hesabı, dijital reklam kampanyaları gibi bir çok farklı alanda faaliyetlerini görebiliyoruz. Peki neden?

reklam ajansı ve diş kliniği

Sağlık sektörüde diğer tüm sektörlerde olduğu gibi, monopol olmak için dijitali çok iyi kullandı ve kullanmaya devam ediyor. Eskiden bildiğimiz bir çok hastane bugün zincir hastane guruplarına dahil oldular ve sektörü domine eden bir elin parmağı kadar markaya tüm sektörü teslim ettiler. Bunu bir sorun gibi anlamayın, bu durum dünyanın dijital teknolojiler ile birlikte gittiği nokta. Bu durum artık hemen hemen tüm sektörler için yeni normal.

Bu durumda diş kliniği reklam ajansı iş birliği neden önemli?

reklam ajansı diş kliniklerine ne kazandırır

Diş kliniği, reklam ajansı seçme süreçlerini çok iyi gözden geçirmesi gerekir. Nitekim kliniklerin reklam anlamında önemli engelleri mevcut. Bu durumda tecrübeli reklam ajansları ile diğer rakiplere göre ciddi farklar yaratabilirler. MODD/group reklam ajansı olarak 17 sağlık kuruluşunun ( hastane ve klinik ) tam hizmet dijital konumlandırmalarını yönetiyoruz. Bunların içinde websitesi, arama motoru optimizasyonu ( SEO ) , sosyal medya yönetimi, içerik yönetimi, dental turizm vs gibi bir çok konuda profesyonel hizmetler sunuyoruz. Sektörü bilen bir reklam ajansı olarak, diş kliniklerinin dinamiklerini çok iyi anlamış durumdayız. Bu yüzden tüm kliniklere tavsiyemiz, ajans seçimi yaparken size zaman ayırabileceklerinden emin olun ve aşağıdaki şu maddelere dikkat edin;

– Ekip yapısı

– Reklam ajansı vizyonu

– Teknolojik altyapı yetkinliği

– Tasarım kalitesi

– Operasyon yönetim kabiliyeti

Kriz iletişimi

– Dijital bilgi dağarcığı

– Referans çalışmalar

Gibi konular diş kliniklerinin reklam ajansı seçimindeki önemli unsurlar olmalıdır.

En İyi Diş Kliniği Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Diş klinikleri web sitesi hazırlarken çoğu zaman diğer sektörlerin yaptığı hatalar gibi kendi beğenilerine göre hareket ederler. Burada önemli olan, hastaların kolayca ulaşabilecekleri, basit, sade, bilgi sunan, faydalı içerikler ile donatılmış, içerisinde videolar olan, hızlı erişim (whatsapp) kolaylığı sunan web siteleri yaratmaktır.

diş kliğini tasarımı nasıl olmalı

Gelin bunları bir liste olarak ele alalım

– Yalın yazılım ve kodlama

– Fullscreen imaj kullanımı ve web trendlerine uygunluk

– Faydalı içerikler bölümlerinin oluşturulması

– Hizmetlerin sıkça sorulan sorularına yer verilmesi

– Hasta yorumları

– Online randevu ve chat yapısı

Mobil ve tabletler için %100 uyumluluk

– Site hızı test skorlarının yapılması

Seo uyumlu web sitesi ve seo skor testlerinin düzenli olarak yapılması

– Arama motorunda anahtar kelime odaklı içerik düzenlemelerinin yapılması

bu liste daha çok uzayabilir fakat burada tüm know-how’ımızı tüketmeyelim 🙂

Peki sosyal medya? Diş klinikleri doğru sosyal medya yönetimi yapıyor mu?

Büyük çoğunluğu hayır. Çünkü bir çok klinik bu işi kendi içinde çözmeye çalışıyor ve maalesef bu iletişim aracı çok fazla önemsenmiyor. Belki özellikle bu Corona salgını sonrası durum değişebilir. Halbuki, özellikle Instagram, Facebook, Linkedin, Youtube gibi milyonlara ulaşabilecek sosyal medya araçları ile klinikleri çok daha hızlı büyütmek mümkün.

diş klinikleri sosyal medya

Öncelike şu gerçeği belirtmekte fayda var. Sosyal medya insanların dijital ortamda sosyalleşmeleri için ortaya çıkmış bir şeydir. Markalar bu kalabalığa sonradan dahil olmuşlardır. Dolayısı ile sosyal medyada genelde insanlar insanları takip eder. İnsanların markaları takip etmesi için bir çok açıdan farklılaşmak gerekir. Sosyal medya yönetimi yapan her diş kliniği, kendisine şu soruyu sorsun ; onlarca yüzlerce diş kliniği varken insanlar neden bizim sosyal medya hesaplarımızı takip etmeliler ? – bu sorunun cevabı size doğru bir başlangıç yapmanızı sağlayacak fikirlerin kapısını açabilir.

– Faydalı içerikler

– Hasta hikayeleri

– Canlı yayınlar

– Sosyal sorumluluk

– Yaratıcı ve kreatif fikirler ( Dişçi fobisi toplumda çok fazla olan fobiler arasında gelir. Bunun için eğlenceli içeriklere de yer vermek gerekir. Şunu unutmamak gerekir ki, insanların markaları takipten bırakmalarının en büyük sebebi sıkıcı bulmalarından kaynaklanıyor. )

– Öncesi ve Sonrası Vakalar

– Sıkça sorulan sorular

– Etkinlikler

– Basında Biz köşesi

– Klinik içinde hayat

diş kliniği ayrıcalıkları

En önemlisi de samimi bir dil oluşturmak ve kurumsal bütünlüğü bozmamak. Bir çok diş kliniği sık reklam ajansı değiştirince, dikkat edin, o kliniğin sosyal medya iletişim dili de sürekli değişiyor. Bu durum takipçiler açısından algıyı zorlaştıran bir durumdur. Dolayısı ile sonuç her zaman iyi bir diş kliniği reklam ajansı birlikteliğinden sonra başarılı oluyor.

Dental Turizm Yaparken Reklam Ajansı Hizmetlerinden Nasıl Faydalanmalısınız?

Bir sonraki yazımızda dental turizm ile ilgili geniş bir yol haritası çıkaracağız. Başlama noktası, yapılacaklar listesi, iletişim stratejisi, bütçe ve pazarlama planı gibi bir çok konuyu detaylıca inceleyeceğiz.

Bizi takipte kalın.

Tüm soru ve görüşleriniz için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

MODD/group
Ekibi


Call Now Button
Modd Whatsapp