loader-logo

E-Ticaret Ajansı İle Profesyonel Dijital Mağaza Oluşturma

e-ticaret ajansı

E-Ticaret Ajansı İle Profesyonel Dijital Mağaza Oluşturma

E-Ticaret ajansı ile son dönemin en trend pazarlama yöntemine geçiş yapabilirsiniz. Evet en trend diyoruz çünkü önemli olduğu Corona salgını günlerinde evlerimize kapanmışken daha fazla ortaya çıktı. Biz MODD/group Reklam Ajansı olarak özellikle son 3 hafta içerisinde 11 markanın e-ticaret projesi üzerinde çalışmalar yaptık. Üstelik bu markalar bizi tamamen dijital aramalardan buldu.

e-ticaretin önemi

Markaların ticari faaliyetlerinin dijital teknolojiler üzerinden yapılmasına verilen isim olan online alışveriş, 2020 yılında tüm dünyada en ilgi gören trendlerden birisi. Tabii samimi olmak lazım, bu kadar popüler olmasındaki ana sebep Corona salgını oldu. İnsanlar evlerine kapanmışken tüm alışverişlerini dijital platformlar üzerinden çözmeye çalıştılar. E-ticarete önceden adapte olabilmiş markaların cirolarında ciddi artışlar gözlemlendi. E-ticaret sitesi olmayan bir çok markada bu süreç içerisinde dijitale adapte olabilmek için kolları sıvadılar.

Birinci hafta, hijyen ürünlerine olan ilgi çok fazla oldu. İkinci hafta temel gıda ürünlerine talebin daha fazla arttığını gözlemledik. Üçüncü haftadan sonra hemen hemen her kategoride artan satış adetlerini tahmin edebilirsiniz.

Dijital Alışveriş Alışkanlığı Arttı

Dijital Alışveriş Alışkanlığı Arttı

Corona sonrası değişen bir çok şey oldu. Alışkanlıklarımız ve alışveriş yapış şekillerimiz önemli oranda değişti. Bu yüzden Corona etkisi geçse bile, bu alışkanlıklarımız devam edecek. Markaların artık dijital alışveriş kanallarına adapte olması bir seçenek değil, zorunluluk haline geldi.

E-ticaret Ajansı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

E-ticaret Ajansı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir

Bu konudaki ajans seçimi oldukça önemlidir. Teknik yeterlilik ciddi bir değerdir fakat içerisinde satışın olduğu her konuda ciddi bir strateji ve kurgu olması gerekir. Bu yüzden e-ticaret ajansı hem teknik kapasite olarak donanımlı hem de, satış stratejisi, kurgusu, sosyal medyanın entegrasyonu, reklam stratejileri ve kampanya yönetimi konusunda uzman olması gerekir. Unutmayın ki e-ticaret bir web sitesinden çok daha fazlasıdır. Sürekli iletişim yapılmalı ve profesyonelce yönetilmelidir.

– E-ticaret alt yapısının kurulması

SEO uyumlu kodlama ve yayın öncesi site hızı testleri

– Blog bölümü ile içerik üretimi ve anahtar kelime hedeflemesi

Google Adwords, Youtube, Facebook, Instagram gibi platformlar üzerinden kampanyaların oluşturulması

– Site içi güncelleme ve tasarımsal müdahaleler

Sosyal medya içerik yönetimi

Gibi bir çok konuda tam hizmet destek alabilmeniz çok önemlidir.

Konu ile ilgili sorularınız için, E-ticaret takımımız ile görüşebilirsiniz.

MODD/group
Ekibi


Call Now Button
Modd Whatsapp