loader-logo

Web Tasarım & Yazılım

Web tasarımı ve web yazılımı MODD/group’un omurgasını oluşturur. 2010 yılında başladığımız reklam ajansı faaliyetimize web tasarım ve yazılım hizmetleri ile başladık. Bu sebepten, aslında en tecrübeli olduğumuz ve en çok referansa sahip olduğumuz alan web sitesi hizmetleridir.  10 yılda, 1000’e yakın web sitesi hayata geçiren ekibimiz, yazılım ve kodlama alanında Türkiye’nin en iyi ve özellikle en hızlı ekipleri arasındadır. Markaların ihtiyaçları yönünde tasarım ve yazılım çözümleri sunan MODD/group, bünyesinde 13 kişilik developer kadrosu ile hizmet vermektedirWeb sitesi nasıl yapılır ?

Yüzlerce web sitesi bitirme tecrübesine sahip olan ekibimiz, tüm web sitesi prosesleri için hazırlanmış ‘’check-list’’ prosedürünü uygular. İşte MODD/group web sitesi yapılacaklar listesi;

 • İşin alınmasından sonra, müşteri ile tasarım ve kodlama departmanları marka brief toplantısı gerçekleştirir.
 • Alınan brief doğrultusunda site haritası oluşturularak müşteri ile paylaşılır ve onay alınır.
 • Rakiplerin web siteleri incelenir
 • Müşteriden tüm dokümanlar temin edilir
 • Tasarım dili ortaya çıkarılır.
 • Yazılım departmanı, müşterinin ihtiyacı doğrultusunda web sitesinin yazılım diline karar verir ve müşteri ile mutabık kalınıp, yazılım hakkında bilgi verilir.
 • Web tasarım ekibi, tasarım onayını alır
 • Yazılım ekibi grafik tasarımı kodlama ile birleştirerek, ilk deneme yayınını müşteri ile paylaşır
 • İlk onay alındıktan sonra, revizeler var ise, tamamlanarak web sitesi yayına alınır.
 • Temel Seo yapılır
 • Google Analytics kurulur
 • Site açılma hızı kontrolleri yapılır

Ve web sitesi teslim edilir,

 • Web sitesi admin paneli eğitimi verilir ve güncelleme işlemleri için teknik destek verilir.
 • Tüm yapılan web siteleri için 1 yıl ücretsiz teknik destek sağlanır.

Etkili Web Tasarım İçin Nelere Dikkat Ediyoruz ?

Navigasyon

Kolay bir menü her zaman ziyaretçilere kolay kullanım deneyimi yaşatmalıdır. Menüde yer vereceğiniz başlıklar ve menü dili markanızın kurumsal kimlik bütünlüğünün bir parçasıdır.

Örneğin: neden biz yerine biz kimiz ve hakkımızda gibi alternatiflerin kullanıldığı menü yapılarında, siz de web sitenizde markanızın iletişim diline göre bir menü dili oluşturabilirsiniz.

Renk, Video ve Görsel Kullanımı

Web sitenizi tasarlarken, özellikle kurumsal kimlik bütünlüğünüzü esas alıyoruz. Ürün anlatımında video ve görsel desteği kullanıyoruz. Tüm bunlar yapılırken ajans olarak mümkün olduğunca markanın kendi görsellerini kullanmaya gayret gösteriyoruz.

Sosyal Medya Entegrasyonu

Markanızın sosyal medyada yer alan kanallarını web sitesinde gerektiğinde widget, gerektiğinde de link ve iconlar ile paylaşıyoruz. Bu sayede, sitenize gelen ziyaretçileri sosyal medya kanallarına yönlendiriyoruz.

Mobil Uyumluluk ( Responsive Design )

Akıllı telefonların etrafımızı sarmasından sonra, günümüzde web ziyaretlerinin büyük çoğunluğu mobil telefonlardan yapılıyor. Kendi sitemizden fikir yürütmemiz gerekirse, bugün MODD/group web sitelerinin %50 trafiği mobil telefonlardan sağlanıyor. Ayrıca Google’da organik arama süreçlerinde mobil web sitesi uyumluluğuna büyük önem veriyor.

Aksiyon Alma

Bir web sitesi markasını tanıtırken aynı zamanda ziyaretçilerini arama, lead bırakma ya da ürünü satın almaya itmeli. Bunun için özel olarak yerleştirdiğimiz bazı alanlar ile tüketicinin hızlı bilgi alabilmesi ya da satın almasını sağlıyoruz.

Whatsapp entegrasyonu, mail formları, hızlı satın al ( üye olmadan satın al ) gibi alanlar ile web siteniz satışlarınızı arttıracak.

İçerik Web Sitesi İçin Çok Önemlidir

Web sitesi konusunda, marka iyi içerik ve dokümantasyon ile ajansı besler ise, ortaya gerçekten başarılı ve hedefine uygun bir web sitesi çıkar. İçerik açısından zengin web siteleri, hem ziyaretçi tarafından sevilir hem de Google sizi ilgili anahtar kelimelerde organik olarak üst sıralarda gösterir. Sıkça sorulan sorular, ziyaretçilerin merak ettikleri, ürün açıklamaları, bilgilendirme sayfaları ve hatta blog sayfası ile tam güven sağlaması gereken bir araçtır. İşte o zaman web sitesi hazırlanma amacına erişir ve markanızı tüketici ile doğru anlamda buluşturarak, iletişime geçmelerini sağlar.

Güncel olmak da web sitesi güvenilirliği için oldukça önemlidir. Ziyaretçiler web sitenizde 2-3 yıl önce yapılan en son haberleri görünce, markanızı ilgisiz olarak algılar ve düşük bir marka profil algısı oluşur.

Web sayfanızı kendiniz yönetin, takıldığınızda bizden teknik destek alın.

MODD/group olarak teslim ettiğimiz tüm sitelere yönetim paneli entegrasyonu yapıyoruz. Bu sayede web sitenizi dilediğiniz anda güncelleyebilir daha aktif bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Admin paneli kullanımı genelde 30 dakikalık eğitimden sonra kolaylıkla öğrenilebilir fakat her koşulda teknik destek ekibimiz sitenizi güncellemeniz esnasında yaşadığınız problemler ile ilgili size yardımcı olacaktır.

Call Now Button
Modd Whatsapp