loader-logo

Medikal Turizm / 2024 Profesyonel Yol Haritası

Medikal Turizm, özellikle son bir kaç yıldır Türkiye’deki bir çok markanın gündemine oturmuş durumda.

Pandemi koşullarının araya girmesinden dolayı biraz yavaşlama görülse de, özellikle 2024 yılında medikal turizm alanında ciddi bir ivme bekleniyor. Türkiye’nin bulunduğu coğrafi konum, sağlık teknolojileri, yetişmiş sağlık ekibi ve döviz kurlarındaki yükselişler sebebi ile sektöre olan ilgi her yıl %30’un üzerinde büyüme kaydediyor.

Medikal Turizm

Medikal turizm sektörü diğer turizm faaliyetlerinden farklı olarak, pandemi sürecinde iptallere uğrasa da, bu anlamdaki talep sadece ertelendi. 2024 yılından itibaren reklam ajansı olarak hasta taleplerini gözlemlediğimizde, birikmiş olan talebi fark edebiliyoruz.

Bugüne kadar 17 hastane , 20’den fazla büyük klinik ve turizm acenteleri ile tanıtım pazarlama faaliyetlerini sürdüren ajansımız, sektörünün en büyük firması olarak büyümeye devam etmektedir.

Hadi gelin size bu anlamdaki önemli satış başlıklarını paylaşalım…

Medikal Turizm

Medikal Turizm İçin 5 Maddede Doğru Yol Haritası

Medikal Turizm başarısı için reklam ajansı ve pazarlama ekiplerinin çok sıkı şekilde uyumlu çalışması gerekir.

Özellikle 2024 yılındaki yoğun talebi karşılamak için doğru pazarlama stratejileri ile hedef kitlenin karşısına çıkmanız gerekmektedir.

Medikal Turizm

Peki Bunlar Neler ?

1- Stratejik Nokta Atış

Markanızın güçlü yanların belirlenmesi ve kurum iletişim dilinin ortaya koyulmasından sonra kısa ve uzun vadeli marka stratejilerinin hazırlanması. Özellikle bu bölüme marka ekibimiz branş ayrımlarınızı, sektör analizlerini ve rakip analizi gibi bir çok farklı perspektifte markanızı ele alır.

Renate clinic

2- Tasarım Katma Değeri

Markanızı diğer rakiplerinizden ayıracak tasarım öğelerinin belirlenmesi bu sürecin ana unsurudur. Tasarım direktörlerimiz eşliğinde, ana hedef kitlenin ilgisini çekebilecek, dikkatleri üzerinde toplayacak, minimum bütçe ile maksimum geri dönüşü hedefleyebilmeniz için tasarımın baskın bir şekilde markanıza fayda sağlamasına odaklanıyoruz.

medikal turizm

3- Etkili Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi olarak sizi farklılaştırabilecek, denenmiş ve etkileşim almış stratejileri hızlıca markanıza entegre ediyoruz. Aktif, güncel ve estetik kaygısı yüksek bir tutum çerçevesinde yönetilen hesaplarınızda en aktif saatler ve trend etiketler ile hedef kitlenizin sizi keşfetmesini sağlıyoruz.

Sosyal medya uzmanlarımız ile yönetilen bu süreç, özellikle medikal turizm sektörünün son dönemdeki en önemli unsurlarından birisidir.

Etkili Sosyal Medya Yönetimi

4- Web & Teknoloji

Fikir, strateji ve tasarım süreçleri tamamlandıktan sonra, hemen hemen tüm hasta taleplerinin toplandığı web bölümünde markanıza alanında uzman web geliştiricileri eşlik ediyor. Websitenizin tasarımı, teknolojik alt yapısının kodlanması, hız optimizasyonu ve SEO optimizasyonu gibi bir çok farklı disiplinde çalışmalar yürütüyoruz. Özellikle hasta adayının websitenizi ziyaret edince önemsediği ve merak ettiği noktaları ön plana çıkararak, daha fazla potansiyel data üretmenizi sağlayacak stratejiler ile websitenizi düzenliyoruz.

Web & Teknoloji

5- Kusursuz Dijital Pazarlama

Medikal turizm alanında elde edilen deneyimler ışığında hedefleme ve kampanya optimizasyonları oluşturmak için tasarım, sosyal medya ve performans ekiplerimiz bir arada çalışır.

Burada, reklam kampanyalarının stratejisi, tasarımı ve hedeflemesi en ince detayına kadar hesaplanır.

Özellikle pandemi döneminde medikal turizm alanında sosyal medya mecraları önemli derecede reklam kısıtlamalarına gitse de, çeşitli görsel ve video tasarımları ile bu kısıtlamaların önlenmesi için yedek stratejilerimizi devreye alıyoruz.

Kusursuz Dijital Pazarlama

Medikal turizm yaparken dijital pazarlama kampanyalarından gelen taleplerin gerçek hastalara dönüşmesi için reklam ajansı ve call-center ekipleri sürekli iletişim halinde ve dirsek temasında çalışmaları gerekir. Bu sebepten dolayı her ay düzenli toplantılar ile süreç geliştirme çalışmaları yapılır.

Kusursuz Dijital Pazarlama

Özetle;

Son yıllarda her girişimcinin veya yatırımcının gündeminde olan medikal turizm sektörü, pandemiye rağmen her sene önemli ölçüde büyümeye devam ediyor. Avrupa, Asya ve orta doğu bölgelerinde 1. Sırada olan İstanbul, bu özelliği ile her gün onbinlerce hasta ağırlıyor.

Tüm bu bilgiler ışığında Türkiye’nin özellikle medikal turizm pazarlaması alanında en deneyimli ajansı olan MODD/group, markanızın kuruluş aşamasından teşvik süreçlerine kadar olan tüm yolculuğunuzda sizinle birlikte işinizi büyütmenize katkı sağlıyor.

Kusursuz Dijital Pazarlama

Medikal Turizm Nasıl Yapılır? / 2024 Yol Haritası!

Merak ettikleriniz ve daha detaylı bilgi almak için

Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Teşekkürler

 

 


Call Now Button
Modd Whatsapp