loader-logo

İstanbul Merkezli Reklam Ajansları

istanbul-merkezli-reklam-ajanslari-modd-group

İstanbul Merkezli Reklam Ajansları

Türkiye’nin her alanda öncü şehri İstanbul, yüzlerce reklam ajansına ev sahipliği yapıyor. İstanbul reklam ajansı tam hizmet, kreatif ajans, dijital ajans, sosyal medya ajansı ve google ajansı gibi birçok farklı disiplinlere sahip şirketler binlerce markaya hizmet veriyor.

Reklam şirketlerinin markalara verdiği hizmetler ise konsept ve fikir tasarımları, isim çalışmaları, marka hikayesi oluşturma, kurumsal kimlik tasarımı ve dijital pazarlamaya kadar çeşitlilik gösteriyor.

Peki bir marka olarak reklam ajansı seçerken nelere dikkat etmelisiniz ?

2020 yılına girerken, markanız için yeni çalışmalar yapmak ve daha iyi iletişim kurmak istiyorsanız, bu yazı tam size göre… Ajans seçiminde kriter belirlerken yapmanız gerekenleri liste olarak sizler için toparladık.

  1. Portfolio incelemesi ve tasarım zevkini inceleyin.
  2. Referans incelemesi yapın.
  3. Ajans kültürü markanıza uygun mu ?
  4. Çok büyük ajans markanıza doğru zamanı ayırabilir mi ?
  5. Size atanacak marka temsilcisi yetenekli mi ?
  6. Ajansın markanız için ürettiği strateji sizin düşündüğünüz ile aynı mı ?
  7. Ajans başkanının markanız ile ilgili olmasını sağlayın.
  8. Sürekli reklam ajansı değiştirilmez, bu yüzden markanıza en çok heyecan duyan ajansı tercih edin. Reklam ajansları İstanbul şehrinde sıkça değiştirilmekte.
  9. Dijital pazarlama dünyası her an her saniye gelişen bir pazar. Ajansların buradaki kıvrak kabiliyetleri ve anlık adaptasyonları çok önemli.
  10. SEO ve SEM ile ilgili mutlaka hizmet alabileceğiniz bir ajans seçimi yapmalısınız.

istanbul-merkezli-reklam-ajanslari-modd-group-yazi-ici-gorsel

Reklam ajansı seçerken dikkat edilmesi gerekenleri 10 madde ile toparlamak aslında çok yetersiz. Bu örnekleri artırmak mümkün. Hatta yurt dışında daha spesifik işlere odaklanmış ajanslarla bile karşılaşmak mümkün. Ama önemli olan bir konu var ki, o da ajans aramaya çıkmadan önce, bir ajanstan ne almak istediğinize dair bir planınızın olması.

Özetle, markanız için gerçekten heyecanı duyan, gözlem yaptığınız ve markanın başarısı odaklı bir misyona sahip ajans seçmeniz sizin için en doğru karar olacaktır.


Call Now Button
Modd Whatsapp