loader-logo

CTA Nedir ? (Call To Action) Reklamlarınız Satışa Dönüşsün

cta nedir

CTA Nedir ? ( Call To Action ) Reklamlarınız Satışa Dönüşsün

CTA nedir için en kısa açıklamayı ‘’ harekete geçirme çağrısı ‘’ olarak yapabiliriz. Reklamcılığın doğasında satış odaklılık vardır. Bu yüzden günümüzde reklamların hepsinde istesek de istemesek de CTA’yı kullanırız. Bir çok reklamcı yada web master bu konuyu farkında olmadan kullanır fakat stratejik düşünüldüğünde ve profesyonelce ele alındığında oldukça etkili bir kampanya yönetebilirsiniz.

CTA karşımıza bir çok farklı şekilde çıkabilir. Örnek olarak siz bu haberi okurken sitemizin site sunduğu bir çok CTA vardır.

Örnek vermek gerekirse; hemen sağınızda bulunan teklif al formu (mobilde altta gözükecektir.) onun altında bulunan Instagram takip et reklamı ve Youtube kanalımızı takip etmeniz için yer alan görseller CTA mesajları içerir.

Başarılı CTA mesajları ile birçok potansiyel müşteriyi gerçek birer müşteri haline getirebilirsiniz. İndir, Takip et, Beğen, Satın Al, Daha Fazla Bilgi Al vs gibi bir çok eylem butonu da birer CTA sayılabilir. Dilimize harekete geçiren çağrı olarak giren CTA, dijital dünyanın içinde pazarlamacılar tarafından sıklıkla kullanılır.

cta örnekleri

Günümüzde reklam kalabalığının içinden sıyrılacak CTA mesajlarının verilmesi giderek zorlaşıyor. Herkesin yoğunlukla kullandığı ifadeler yerine, websitemizde footer alanında yer alan ‘’ Bi Toplantı ‘’ gibi daha farklı cümleler ile mesajlarınızı markanızın kimliğine uydurabilirsiniz.

– Göz alıcı tasarımlar ile dikkat çekebilirsiniz

– Animasyon yada .gif gibi hareketler kullanabilirsiniz

– Stratejik olarak ‘’fayda’’ odağını mutlaka belirtmeniz gerekir. ( Doğru metinler ve görseller ile beslediğiniz bir CTA eylemi çok daha fazla dönüşüm alacaktır. )

– Özel bir avantaj içermesi

– Renk, büyüklük ve tasarım kompozisyonu

– Sınırlı süre içermesi

Gibi bir çok farklı seçenekler deneyerek CTA performansınızı arttırabilirsiniz. Özellike e-ticaret sektörünün olmazsa olmazlarından olan CTA kullanımı satışlarınızı arttırmak için hayati önem taşır.

İşte Size Etkili CTA Örnekleri ;

– İndir

– Takip Et

– Beğen

– Satın Al

– Daha Fazla Bilgi Al

– Hemen Al

– Sipariş Ver

– Paylaş

– Bunlarda İlginizi Çekebilir

– Benzer Ürünler

– Tükenmeden Al

– Sınırlı Sayıda

– Deneme Sürümünü İndir

– Ücretsiz Dene

– Uzmana Danış

– Mesaj At

– Mağazaya Soru Sor

– İndirim Kodunu Kullan

– Arkadaşına Öner

Liste çok daha fazla uzayabilir. Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

( İşte size farklı bir CTA daha 🙂 )

MODD/group
Ekibi


Call Now Button
Modd Whatsapp