loader-logo

Tam Hizmet Reklam Ajansları İle Elde Edebileceğiniz En Önemli 9 Avantaj

tam hizmet reklam ajansları

 

Tam hizmet reklam ajansları ile bir çok farklı disipline ait hizmeti tek çatı altında alabilmeniz mümkün. Bu bağlamda markalar, zaman ve maliyet avantajı elde etmek için iletişim çalışmaları ile ilgili genelde profesyonel tam hizmet reklam ajansları ile çalışmak isterler.

Bunun en önemli bir diğer sebebi ise markaların web sitesi tasarımından marka hikâyelerine kadar her türlü ihtiyaçlarını güvendikleri bir ajansla tek seferde halletmek istemeleridir. Burada ajansın vizyonu ve özellikle dijital teknolojiye olan yatkınlığı özel bir önem taşır.

Günümüzde dijitalleşmenin önemi, hemen hemen her marka tarafından bilinmektedir. Burada önemli olan yetenekli ve trendleri yakından takip eden ajanslar ile markanın hedeflerini yerine getirmektir. 

Teknolojinin hızına yetişmekte zorlandığımız bugünlerde sosyal medya ve google optimizasyon dinamikleri her gün değişiyor. Bunun ile birlikte yazılım, kodlama ve performans pazarlamasına dair bildiklerimiz sürekli gelişiyor. Markaların kendi içlerinde bu kadar farklı disipline çözüm üretmeleri neredeyse imkansız. Bu noktada tam hizmet reklam ajansları ile markanızı profesyonellere teslim etmeniz size bir çok avantaj sağlıyor.

dijital trendlere hakim olmak

Tam Hizmet Reklam Ajansları Dijital Trendlere Hakim Olmalıdır.

Reklam ajansı dediğimizde bir çok kişinin aklına konvansiyonel ajanslar gelir. Son bir kaç yılda, dijital hizmetler veren ajanslar ise kendilerine ‘’dijital reklam ajansı’’ terimini daha yakın buldular. Bunların dışında, Google ajansları, sosyal medya ajansları, dönüşüm ajansları, içerik ajansları, influencer marketing ajansları gibi bir çok terim ürettik. Açıkcası markaların başındaki insanlar, bu kadar karmaşık terimler yerine işlerinin başarı ile yürütülmesini istiyorlar. Genel olarak tam hizmet reklam ajansı da olsanız, dijital dünyanın gelişmelerini hizmetler bütününe katmayan şirketler zaten reklam ajansı olabilmeyi ne yazık ki başaramıyor.

Bir çok farklı disiplini içimizde bulundurup, hizmetlerimizi bütünsel olarak markalara yöneltmek zorundayız. Örnek vermek gerekirse, SEO optimizasyonu yapmak, sadece yazılım veya kodlama bilgisi ile olmuyor. İçerisinde bir çok farklı alan mevcut ve hepsi başarı ile yönetildiğinde total bir etki alınabiliyor. Sosyal medya yönetimi içinde aynı şey geçerli. Strateji, tasarım, editörlük, reklam kampanyası tasarımı vs gibi bir çok farklı alan bir araya gelerek başarılı bir sosyal medya hesabı oluşturuluyor.

Trendleri, dijital okur yazarlığı ve deneyimi üst seviyede olan ekipler, markalar için tek çatı altında bütünleşik bir hizmet sunabiliyorlar.

kreatif reklam ajansı

Tam Hizmet Reklam Ajansları Arasında MODD/group Neyi Farklı Yapıyor ?

MODD/group olarak hizmetlerimiz bütününü 2020 yılında daha da genişleterek, bünyemizde bulunan yüzlerce markaya başarıya ulaşmaları için çözüm ortaklığı yapıyoruz.  Bugüne kadar 17 farklı sektör ile çalışma deneyimi bulunan ajansımızda dijital gelişmeler, trendler ve yenilikler günlük olarak takip ediliyor. Evet doğru duydunuz. Günlük.

Her Gün Bir Haber Her Şeyi Değiştirdi!

Ekip olarak, kurumsal blog bölümümüzde her gün bir içerik hazırlayarak okuyucularımıza sunuyoruz. Bu sorumluluğu yerine getirmenin bir çok açıdan ajansımıza faydası olduğunu düşünüyoruz. Takımımızda yer alan herkesin bireysel olarak ürettiği içerikler, aylık olarak planlanıyor ve ekibin tüm güncel gelişmelerden de haberdar olması sağlanıyor. Kurumsal eğitim modeli gibi işleyen blog yönetimimiz ile, hem ziyaretçilerimize değerli içerikler sunuyoruz, hem de ekip olarak sürekli kendimizi güncel tutarak yenilikleri anlık olarak takip ediyoruz.

Dijital dünyada yerinizde durduğunuzda olduğunuz yerde kalmıyorsunuz. Geriye gidiyorsunuz. Zaman sıkıntısı çeken ve her işin acil olduğu reklam ajanslarındaki ekipleri düşündüğümüzde, çoğu zaman yaratıcı ekipler kendilerini update etmeye pek vakit bulamıyorlar. Bu da sektörün geleceği için önemli problemlerden biri olarak önümüze çıkıyor. Markalar işte tam da bu yüzden bizimle çalışmak istiyorlar. Dijitali onlardan daha fazla bildiğimiz ve kendimizi sürekli geliştirdiğimiz için.

reklam ajansı marka ilişkisi

Peki Tam Hizmet Reklam Ajansları Markalara Ne Gibi Avantajlar Sağlar ?

Gelelim 9 Maddeye…

1- Zaman Takibi

Farklı disiplinlere sahip kişilerin bir araya gelmesi, tüm işlerinizi tek çatı altında yönetmenize olanak sağlar. Buda size zaman açısından önemli bir fırsat yaratır ve asıl işiniz olan meselelere daha fazla vakit ayırmanızı sağlar. İşin özü şu; tam hizmet reklam ajanslarına markanızı emanet edin ve siz işinize bakın.

2- Maliyet Avantajı

Markanızın gelişimi için yaptığınız yatırımların içinde en önemlisi doğru ekip ve ajans iş birliğidir. Günümüzde bir çok marka bir takım işlerini çözümlemek için kendi içlerinde takımlar oluşturmaktadır fakat hepinizinde anlayacağı gibi, yazımızda da yukarıda bahsettiğimiz gibi, bir çok tekil disiplin, tek başına kullanılınca etkili olamıyor. Sosyal medyacı tasarımcıya ve editöre ihtiyaç duyuyor, SEO’cuda yazılım bilse bile, içerik editörüne yada sosyal medya yöneticisine ihtiyaç duyuyor. İşte bu noktada tüm departmanları bir araya getiren profesyonel reklam ajansları ile gerek ekip maliyeti açısından gerek de, reklam maliyetleri açısından önemli avantajlar elde edebiliyorsunuz.

3- Markanın Yaratıcılık İle Bütünleşmesi

Tam hizmet reklam ajansları ile markanızın tüm görsel iletişim araçlarını elden geçirebilir, tüketicinize daha yaratıcı ve akılda kalıcı şekilde kendinizi gösterebilirsiniz. Stratejinizi geliştirebilir, marka konumlandırmanızı güçlendirecek imajlar ile bilinirlik algınıza önemli ölçüde yatırım yaparsınız.

reklam ajansı ile zaman ve maliyet avantajı

4- Kriz İletişimine Karşı Hazırlıklı Olunması

Dijitalleşmenin önemli faydalarının dışında, kriz iletişimi gibi özenle ele alınması gereken unsurlarda mevcuttur. Markaların dijital dünyada aktif olmaları, tüketicilerin onlara istedikleri anda ulaşabilme imkanı sağlar. Buda bir çok markanın vaadlerine uymadığı yada hata yaptıkları taktirde anlık olarak ciddi şekilde eleştirilmelerine sebebiyet verir. Deneyimli tam hizmet reklam ajansları bu konuda kendi içinizdeki ekiplere göre çok daha tecrübelidir. Kriz iletişimi planı yapabilir ve soğukkanlılıkla süreci yönetebilirler.

5- Yeni Müşteri

Dikkat çeken kampanya metinleri, etkili reklamlar, doğru hedef kitle seçimi, bütçe ayarlaması, doğru zamanlama ve bunun gibi bir çok farklı parametre markanız için oldukça önemlidir. Bu anlamda profesyonel tam hizmet reklam ajansları, bütçelerinizi daha efektif kullanarak yeni müşteriler kazanmanıza yardımcı olabilir. Örnek vermek gerekirse günlük 10 TL’lik kampanya bütçesini, profesyonel bir yönetim ile 5 TL hatta daha altına bile mal etmeniz mümkün olacaktır.

6- Rakiplerinizin Önüne Geçmek

Etkin bir tam hizmet reklam ajansının size kazandırdığı avantajlar ile günün sonunda rakiplerinizin önüne geçmeniz yada onları yakalayabilmeniz mümkün olacaktır. Zaman, maliyet, prestij gibi avantajlar düşünüldüğünde markanız her zaman 1-0 önde olacaktır.

7- Yeni Bir Göz / Perspektif / Fikir

Her marka yöneticisinin yada şirket sahibinin markası hakkında reklama dair bir takım fikirleri vardır. Fakat tecrübemize göre bu fikirlerin hemen hemen hepsi denenmiş ve tüketilmiş olmaktadır. Kendi içinde ekipler bulunduran firmalar için bile bu geçerlidir. Markalara taze göz ve taze fikirler her zaman büyük sıçrama getirir. Bir anda etkin bir tam hizmet reklam ajansı ile, markanıza alternatif fikirler üretebilir ve yeni perspektifler geliştirebilirsiniz.

rakiplerinizin önüne geçin

8- Esnek Ekonomi

Çoğu marka, yılın 12 ayında eşit derecede iletişim çalışması yürütmezler. Bazı dönemlerde oldukça yoğun geçen pazarlama çalışmaları, bazı dönemlerde ise yavaş bir seyir gösterebilir. Kendi içinde ekipler ile çalışan markalar için böyle durumlar oldukça zorlu geçer. Yoğun dönemler için ekibinizi çoğaltmanız, yavaş dönemler için de ekibinizi azaltmanız gerekir. Tam hizmet reklam ajansları ile bunu çok daha kolay yapabilirsiniz. Yılın belirli aylarında bütçelerinizi yükseltebilir, diğer aylarında ise ekonomik modda ilerleyebilirsiniz. Bu durumu klima gibi düşünebilirsiniz. 🙂

9- Tek Marka İçin Maliyetli Olabilecek Ek Araçlara Sahip Olabilirsiniz

Monitoring programları, ek plugin paketleri, stok fotoğraf, vektör ve video platformu üyelikleri gibi bir çok üçüncü parti programlara ajanslar ile çalışarak sahip olabilir ve raporlamalarından yada görsellerinden faydalanabilirsiniz.

Samimi Özet

Sektörde profesyonel ve deneyimli tam hizmet reklam ajansları ile çalışmak markanıza önemli avantajlar sağlar. Ülkemizde işinin ehli insanlarlar ile çalışma kültürünü yakaladığımız anda, dünya markaları ile rekabet edebilecek seviyeye gelebiliriz. Anlamamız gereken durumlardan birisi de, reklamcılık, markanıza kimlik ve kişilik kazandırır. Eğer doğru stratejiler ışığında bir marka yaratırsanız, reklam mecralarına harcanan rakamlardan da tasarruf edebilirsiniz. Bugün en sık yaptığımız hatalardan biriside bu. Reklam verirken kesenin ağzını açıyoruz fakat, reklamlarda kullandığımız kampanyanın stratejisine ve kreatif çalışmasına gerekli önemi vermiyoruz. Diyoruz ki, sokağa çıkıp bangır bangır bağırıcağız ve insanlar da bize inanıcak. Ancak bunu yaparken üstümüze ne giydiğimizin hiç önemi yok. Sesimizin tonunun nasıl olacağının hiç önemi yok. Üslubumuz da önemli değil. Biz çıkalım bağıralım yeter.

İşte bu yüzden ustaca düşünülmüş reklamlar her zaman daha az para harcatarak, daha fazla etki getirir.

MODD/group Reklam Ajansı olarak 2020 misyonlarımızdan birisi de bu; Minimum Bütçe, Maksimum Fayda…

MODD/group
Ekibi


Call Now Button
Modd Whatsapp