loader-logo

 

Landing Page

Landing Page dijital pazarlama planının vazgeçilmez araçlarından bir tanesidir. Dijital reklamlar ile hedeflediğiniz kitlenizin lead ya da aksiyon aldığı mikro-sitedir. Genelde mesaja odaklanan, kampanyalar için özel olarak hazırlanan one-page web siteleridir. Özellikle mobil uyumlu olması ve form alanının basitçe tasarlanmış olması gerekmektedir.

Konu ile ilgili Blog bölümümüzde yaptığımız Landing Page İle Pazarlama haberine de göz atabilirsiniz.

Özellikle konut sektörünün son dönemde oldukça fazla kullandığı landing page tasarımları, markanıza ziyaretçilerinizden gelen data akışını sağlar. Normal bir web sitesine göre landing page’ler daha fazla potansiyel form almalıdır. Eğer alamıyorsa, kampanyanızı durdurup, mutlaka landing page’inizi kontrol etmeniz gerekir. Bu gibi mikro sitelerde mesaj olabildiğince sade, fakat her sorunun cevabını vermeyen bir yapı oluşturmalısınız ki, ziyaretçi en azından bir şeyi merak etsin ve form bıraksın. Site içerisinde harekete geçme çağrısını sürekli tekrar edebilir, kampanyayı belirli bir süre ile sınırlandırarak, potansiyel form sayınızı arttırabilirsiniz.

Landing Page aslında çok önemli olup, genelde performans reklamı kampanyalarında en çok göz ardı edilen bir detaydır.  Fakat dönüş oranlarını arttırmada çok etkilidir. Yüz binlerce liradan oluşan reklam kampanyaları hazırlanırken çok fazla bütçe ayrılır fakat bütün performansın forma dönüştüğü yer olan Landing Page’lere gerekli özen gösterilmez. Tam tersi, kendimizi Landing Page konusunda sürekli geliştirerek, performans konusunda yeni rekorlar kırmalıyız. Lead maliyetlerimizdeki 1 TL’lik fark bile kampanya totalinde ciddi rakamsal faydalar sağlayacaktır.

 

 

Bunun için ziyaretçilerin kullanım alışkanlıklarını inceledik ve Landing Page’ler ile ilgili bazı yeni teknikler ile kampanya performanslarına olumlu katkılar yapıyoruz.

  • Otomatik doldurulan form alanları

Hepimiz tembeliz. Söz konusu kullanıcı sözleşmesi, çerez politikası ya da form doldurma gibi internette zamanımızı alacak şeyleri yapmaktan kaçınıyoruz. Bu yüzden form alanlarını auto-fill teknikleri ile otomatik olarak doldurabilirsiniz.

  • Anlık Ziyaretçi ve talep bilgisi

Sitenin içine anlık ürüne olan ilgiyi gösterebilir bu sayede form doldurmaya teşvik edebilirsiniz. Bilirsiniz bir yerde kalabalık ve ilgi varsa genelde o ürün hakkında çok fazla bilgi sahibi  olmadan satın alma prosedürüne geçeriz.

 

Call Now Button
Modd Whatsapp