loader-logo

2020’de Dijital Pazarlama Trendleri

2020-dijital-pazarlama-trendleri-modd-group2

2020’de Dijital Pazarlama Trendleri

Dijital pazarlama alanları her gün değişmekte ve buna adapte olmakta biz girişimci reklam ajanslarının en önemli görevi. Dijital pazarlama aslında öyle bir şey ki yerinizde durduğunuz ve aynı araçları kullandığınız zaman aslında aynı yerde durmakla kalmıyor, geriye gidiyorsunuz. 2020’de aslında hali hazırda kullandığımız birçok özellik devam edecek. Belki biraz daha etkili ve sonuç odaklı olabilirler.

– Chatbots : Zaten hayatımızda olan kişisel asistanlar, bu yıl biraz daha insana yaklaşacak ve daha etkili pazarlama yapabilecek, daha ikna edici cümleler kurabilecek.

– Sesli Arama : Daha etkili ve sık kullanım alanları artarak, anahtar kelime tabanlı reklam modellemeleri artacak.

– Video Pazarlama : Youtube her geçen gün markalar için elzem hale geliyor. Bu senede vlog’lar oldukça popüler olacak. Artık bu iş için geç kalmayın.

– Social Commerce : ( Alışveriş Yapılabilir Postlar ) Bu özellik için instagram checkout özelliğini aratmanız yeterli olacaktır. Öğrendiğimiz sonuçlara göre kullanıcıların %54’ü buradan satın alma gerçekleştiriyorlar.

– DM Mesajlaşma : 2019’un son çeyreğinde daha sık görmeye başladığımız mesajlaşma entegrasyonu ile, websitesi üzerinden viber, whatsapp, facebook messenger gibi platformlar aracılığı ile müşterileriniz ile direkt iletişim kurabilirsiniz.

SEO : Artık her pazarlama modelinin denenmesi markaları tatmin etmeyebiliyor. Hemen hemen her aramamızı Google ile yaptığımız için, SEO her geçen gün markalar için çok daha önemli hale geliyor. Dijital varlığınızın en önemli faktörlerinden olan Google Search markalara 2020’de ciddi SEO yatırımı yaptıracak. ( Yeni Google Arama Algoritmasını Mutlaka Araştırın )


Call Now Button
Modd Whatsapp