loader-logo

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır? 7 Kanıtlanmış İpucu

instagram keşfete nasıl çıkılır

Instagram Keşfete Nasıl Çıkılır?

Sosyal medya platformları günümüzün vazgeçilmez internet araçları arasında yer almaktadır. Kullanılan en popüler mecralar ise twitter, facebook, instagram, youtube, tumblr ve benzeri platformlardır. Bu sosyal medya platformları içerisinde özellikle genç kesime hitap eden ve kullanıcı kitlesi 1 milyarı aşmış, Instagram  hakkında önemli detaylara değineceğiz.

Neden Keşfet Bu Kadar Önemli?

Sosyal medya platformlarının yaygınlaşmasında sonra, insanlarda popüler olma içgüdüsü ve ticari markaların daha fazla kitleye hitap edebilmesi için imkanlar oluştu. Daha fazla yorum, daha fazla beğeni, daha fazla paylaşım, daha fazlası ve çok daha fazlası… Burada dikkat edilmesi gereken, organik bir şekilde daha fazlaya ulaşmak. Hadi gelin sizler için derlediğimiz önemli detaylara göz atalım.

1) Instagram Keşfete Hoş Geldiniz

Instagram keşfete düşmek için, öncelikle belli bir takipçi sayısına ve beğeni oranına sahip olmanız gerekmektedir. Yeni açılan hesapların, takipçi sayısı düşük olan veya organik olmayan hesapların keşfete düşme olasılığı da düşüktür. Takipçi sayılarımızı arttırarak instagram keşfete giden biletimizi almış oluyor.

instagram da hile kullanmayın

2) Uyumlu İçerikler Hazırlayın

Hazırladığınız videolar ve görseller için uygun filtre seçimlerine dikkat edin, bu sayede takipçilerinizden gelen beğeni ve yorumlarda artışlar yakalayabilirsiniz. Eğer görsellerinizde metin kullanıyorsanız, seçmiş olduğunuz fontların okunaklı ve modern olmasına özen gösterin. Bu sayede insanların dikkatlerini çekebilir ve paylaşımlarına olan ilgiyi arttırabilirsiniz.

3) Konum Bildirmeyi Unutmayın

Ne demiştik daha fazlası… Paylaşımlarınız da konum bildirmek çok önemlidir. Fotoğrafın nerede çekildiğini, etkiliğin nerede gerçekleşeceğini veya markanızın hangi bölgeye hitap ettiğini bildirin. Hem bu sayede konumlarda listelen paylaşımlarda da yer almanız mümkündür.

4) Instagram Etiket Kullanımı

instagram etiketleri

Instagram keşfet için etiket, en önemli detaylar arasında yer almaktadır. Etiketler sayesinde daha fazla kitleye hitap etme şansınız artmaktadır. Fakat kullanımında dikkat etmeniz gereken birkaç detay sunalım.

  • Etiketleriniz paylaşımlarınızla uygun olmalıdır
  • Spam etiket kullanımından kaçınılmalıdır.
  • Fazla uzun olmayan etiketler tercih edilmelidir.
  • Gündem konularına uygun etiketler kullanılmalıdır.
  • Popüler etiketler her zaman takipçi kazandırır.

5) Paylaşım Saatleri Çok Önemli

Instagram keşfete düşmenin en önemli detayı, hızlı etkileşim. yaptığınız paylaşımın ilk 1 saat içerisinde beğeni ve yorum alması çok önemli. İnsanların en aktif olduğu saatleri araştırın ve paylaşımlarınızı buna göre yapın. Eğer bir instagram işletme hesabınız varsa, kullanıcılarınızın aktif olduğu saatlerin grafiklerine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda paylaşım yaptığınız içeriğe uygun sayfaları inceleyebilir ve paylaşım saatlerinden birazcık kopya çekebilirsiniz. Paylaşımlarınızı sıklıkla yapmaya özen gösterin ve hesabınızı sürekli aktif tutun.

6) İlgi Uyandırıcı Paylaşımlar

Daha fazlanın temelini oluşturur. Paylaşımlarınız ne kadar ilgi çekici olursa, o kadar çok beğeni, paylaşım ve yorum gelir bu sayede instagram keşfete giden yollar sonuna kadar açılır. Paylaşımlarınızı zenginleştirmek için elinizden geleni yapın. Sadece görsel değil, video içeriklere de yoğunlaşın. Özellikle son zamanlarda sisteme yeni dahil edilin IGtv için içerikler üretin. Bu sayede instagramın hesabınıza olan ilgisini arttırabilirsiniz.

instagram keşfete çıkmak için

7) Instagram Keşfet İçin Hileye Başvurmayın

Instagram keşfet için en kolay yollardan birisi hileye başvurmaktır. Fakat ücretli satın alınan takipçilerin, beğenilerin veya yorumların birer balondan ibaret olduğu gerçeğini unutmayın. Instagram bu tarz hileye başvuran hesaplar için acımasız algoritmalar kullanmaktadır. Karşınızda sosyal medya platformlarının devi duruyor, gerçekten 50 TL’ye alınan beğeni sayısının sizi keşfete düşüreceğine inanmayın. Her şeyi kuralına uygun yapın ve gerçekten kaliteli bir hesap oluşturmaya özen gösterin.

Bulut AYLAK
#SoftwareDeveloper / #ModdGroup


Call Now Button
Modd Whatsapp