loader-logo

Instagram Reklamları

Instagram reklamları doğru strateji ile üretildiğinde ciddi performans alınacak önemli bir sosyal medya mecrası olarak karşımıza çıkıyor. Popülaritesi her geçen gün artan Instagram, Türkiye’de de oldukça popüler. MODD/group olarak düzenli eğitimler ile ekip profesyonelliğini her gün geliştirdiğimiz bir mecra olan Instagram, hemen hemen her marka için önemli.

Carousel ve Story Reklamları

Instagram, farklı reklam modelleri ile marka bilinirliğinizi arttırıyor. Uzun videolarınızı ya da görsellerinizi carousel reklamları ile bölebilir daha fazla etkileşim alabilirsiniz. Hikaye reklamları da son dönemde oldukça popüler. Yapılan araştırmalara göre, story paylaşımlarına olan ilgili gün geçtikçe artıyor. MODD/group olarak, markanıza en uygun reklam modelini ürününüze entegre ediyoruz.

Nasıl Başlıyoruz ?

1- Sayfa Analizi

Öncelikle markanızın Instagram sayfasını derinlemesine inceliyor ve rapor hazırlıyoruz.

2- Rakip Analizi

Instagram’daki rakiplerinizi inceliyor, tasarım ve takipçi analizleri gerçekleştiriyoruz.

3- Instagram Stratejisi

Markanızın sosyal medya hedefleri doğrultusunda kısa ve uzun vadeli stratejiler geliştiriyoruz.

4- Tasarım Dili

Reklam kampanyanız kurumsal kimliğinize uygun grafikler ile tasarlanır ve markanız ile bütün oluşturulur.

5- Hashtag ve Hedef Kitle

Hedef kitlenize özel etiketler belirlendikten sonra takipçi ve reaksiyon analizleri yaparak, performansınızı arttırıyoruz.

6- Net ve Anlaşılabilir Mesajlar

Instagram’da her gün binlerce reklama maruz kalan tüketiciler için olabildiğince sade, gerçek vaatlere dayanan ve hızlı aksiyona geçirebilecek mesajlara odaklanıyoruz.

7- Raporlamalar İle Kampanyayı Optimize Ediyoruz

Haftalık ve aylık raporlar eşliğinde markanızın reklam kampanyasının performansını değerlendiriyor, bütçenizi doğru yönetmek için yeni stratejiler geliştiriyoruz.

Özellikle son Instagram güncellemeleri ile reklam gösteriminin fiyatları ucuzlarken, gösterim sayıları arttı. Bu CPC avantajını kullanarak, markanızın reklam bütçesini daha etkili kullanabilirsiniz. Bunu yaparken profesyonel ekibimiz size her noktasında ölçülebilir raporlar sunarak, bütçenizi minimumda tutarak, maksimum faydayı sağlamanızı hedefliyor.

Fotoğraf reklamları, hikaye reklamları, video gösterim reklamları, IGTV reklamları ve Carousel reklamları için size özel sunumlar hazırlıyoruz. Her mecranın markanıza nasıl entegre olabileceğini örnekler üzerinden göstererek, tüm alternatifleri değerlendirmenize olanak sağlıyoruz. Türkiye’de her 3 kişiden 2’ sinin telefonunda markanızı gösterme potansiyeli düşünülünce, profesyonel moderasyon oldukça önem kazanıyor.

Instagram kullanıcılarının %75’i gördüğü reklamlar karşısında aksiyon alabiliyor. Bu da dünya genelinde milyonlarca kullanıcı anlamına geliyor. Siz de markanızın bilinirliğini ve satışlarınızı arttırmak istiyorsanız MODD/group reklam ekibi ile iletişime geçebilir, size özel profesyonel reklam kampanyası hazırlayabilirsiniz.

Instagram Reklamları Seçenekleri

Instagram, reklam modeli olarak toplamda 6 tane seçenek sunar. Bunlardan ikisi akışın en üstünde görünen Instagram öyküleri içindir. Diğer dördü ise, markalar tarafından daha fazla kullanılan Instagram akışları için tasarlanmış modellerdir.

1- Görsel Akış Reklamları

Bu reklamlar, hedef kitleniz Instagram akışlarında gezinirken onların karşılarına çıkan tek görselden oluşan reklamlardır.

Teknik Detaylar

– Dosya biçimi: jpg veya png

– Dosya boyutu: 30 MB

– Görsel Genişliği: 600 piksel

– Görüntü Oranı: 4: 5 minimum, en fazla 16: 9

– Text uzunluğu: 2,200 maksimum ( Instagram, 90’ın altında metin uzunluğu önerir )

– Hashtag: En fazla 30

2-Görsel Hikaye Reklamları

Görsel akış reklamlarının aynısıdır fakat hikayeler bölümünde yer alır.

Teknik gereksinimler

  • Görsel Oranı: 9:16 önerilir
  • Minimum Görsel Genişliği: 600 piksel

3-Video Akış Reklamları

Markaların en fazla etkileşim alabilecekleri reklam modellerinden biri olan video akış reklamlarında videonun tasarımı ve kalitesi performansını en çok etkileyen faktördür.

Birçok video dosyası Instagram’da desteklenirken, H.264 sıkıştırma, kare piksel, sabit kare hızı, aşamalı tarama ve stereo AAC ses sıkıştırmasını 128kbps + ‘da kullanmanızı önerirler.

Teknik gereksinimler

– Video Çözünürlüğü: 1080 x 1080 piksel (en az)

– Maksimum dosya boyutu: 4 GB

– Video Oranı: 4: 5 minimum, en fazla 16: 9

– Video Süresi: Maksimum 60 saniye

– Video Alt yazıları: isteğe bağlı

– Görüntü Oranı: 4: 5 minimum, en fazla 16: 9

– Metin uzunluğu: maksimum 125 karakter önerilir

– Hashtag: En fazla 30

4-Video Hikaye Reklamları

Bu reklam modeli , video reklamlar yayınlamak için oldukça etkilidir çünkü hikayeler, kullanıcıların genellikle videoları görmeyi bekledikleri yerlerdir. Yüklemek için önerilen video özellikleri video akış reklamları gereksinimleri ile aynıdır.

Teknik ek gereksinimler

– Video Çözünürlüğü: 1080 x 1920 piksel (en az)

– Maksimum dosya boyutu: 4 GB

– Video Oranı: En çok 9:16

– Video Süresi: Maksimum 15 saniye

5-Carousel Akış Reklamları

Bu reklam modeli, çok ürün göstermek ve birden fazla özelliği tanıtmak için kullanılır. Genelde 3 ve 4 görselden fazlası önerilmez fakat bu sayı reklamın konseptine ve ürünün ihtiyacına göre değişebilir.

Teknik gereksinimler

– Dosya türü: jpg veya png

– Maksimum dosya boyutu: 30 MB

– Minimum Resim Genişliği: 600 piksel

– Görüntü Oranı: 4: 5 minimum, en fazla 16: 9

– Metin uzunluğu: 2,200 maksimum (* Instagram, en iyi verim için 90’ın altında kalmasını önerir)

– Video Süresi: Maksimum 60 saniye

Tüm Instagram reklamları ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button
Modd Whatsapp