loader-logo

Dijital Reklam Ajansı İle Markanızı Büyütmenin Formülü 2021

Dijital-Reklam-Ajansı

Dijital Reklam Ajansı İle Markanızı Büyütmenin Formülü 2021

Dijital reklam ajansı araştırması yaparken markaların dikkat etmesi gereken onlarca madde var. Bu süreç çoğu zaman oldukça zor ve ciddi anlamda zaman kaybı yaşatabiliyor. Birde günümüzde yüzlerce ajans olduğunu da düşünürsek, dijital reklam ajansları arasından seçim yapmak ve verimli geri dönüş sağlamak bu bağlamda zorluğunda ötesine geçiyor.

İnternet üzerinden hedef kitlenin ne yaptığını analiz etmek, dijital reklamcılık hizmeti veren ajansların birincil görevi. Bu anlamda, video prodüksiyon, web tasarımı, sosyal medya yönetimi vs. gibi bir çok dijital pazarlama hizmeti verirken profesyonel olmak her geçen gün daha fazla önem kazanıyor.

Pandemi bize çok fazla şey öğretti. Gelecekte gelmesini öngördüğümüz bir çok trendi, bugünden hayatımızın içine dahil etti. Bunlardan en önemlisi de sosyal medyanın gücü diyebiliriz.

Artık sosyal mecraların ana akım medya olduğunu ve trendleri belirlediğini söylesek kimse karşı çıkmaz herhalde. Bugün hepimiz birey olarak bir çok haberi dijital mecralardan alıyoruz.

Bu aslında büyük bir şeyin erken başlamasıydı ve biz belki de o an fark edemedik. Dijital medya, konvansiyonel medyanın tahtını resmi olarak elinden alıyordu.

Evet son geldiğimiz noktada manzaramız bu…

Hadi şimdi aksiyona geçelim

Dijital Reklam Ajansı Bu Noktada Nasıl Bir Rol Üstlenecek ?

Dijital-Reklam-Ajansları-4

İşte tam bu noktada dijital reklam ajansı’na çok fazla fırsat doğuyor. Az önce bahsettiğimiz tüm değişiklikler biz insanoğlu için hızlı dönülen bir viraj benzetmesi gibi oldu. Zamanla adapte olmadık, birden adapte olduk. Bu yüzden markalarında bu virajı sert dönmeleri gerekiyor.

Dijital reklam ajansı sosyal medyayı, yeni mecraları, influencer’ları ve yeni nesil pazarlama stratejilerini çok iyi kavrayıp markalar için stratejiler geliştirmesi gerekiyor.

Bu adaptasyona öncülük eden dijital reklam ajansı pandemi krizini fırsata dönüştürmeyi çoktan başardı.

Dijital Reklam Ajansı, Fırsatları Markalara Çok Hassas Bir Şekilde Entegre Etmeli

Fırsatları Markalara Çok Hassas Bir Şekilde Entegre Etmeli

Gelin bu konuyu biraz daha açalım;

İnternetin hayatımızın vazgeçilmezi olduğu günümüzde artık her şeyi Google üzerinden arıyoruz. Buna karşı çıkan var mı ? Burada karşımıza çıkan sonuçlar, bize satın alma kararı verirken en etkili pazarlama silahı diyebiliriz.  

Satış kokan, içindeki kar amacını aleni bir şekilde doğrudan ileten, fayda üretmeyen markalara karşı tepkisiz kalsak iyi. Artık çok acımasız eleştiriyoruz.

Bu yüzden dijital reklam ajansı bu noktada oldukça hassas bir şekilde iletişim stratejisi üzerinde çalışmalı ve markaları her türlü kriz iletişimine hazırlamalı. ( Kriz iletişimi ile ilgili daha fazla bilgi için )

Peki Markalar Ne Yapmalı;

Artık yeni nesilde, bilinçli, araştıran, gözlemleyen ve düşünceli tüketiciler var. Sıradan bir sosyal medya yönetimi ile sadece sosyal mecralarda var olmak, bugünün markaları için bir özellik değil. Bu noktada sizi farklı içerikler ile öne çıkaracak olan yine profesyonel bir dijital ajanstır.

Süreçleri yöneten ve grafik tasarımı, web sitesi, sosyal medyası ve bütünleşik olarak içerik kalitesi üst düzey olan markalar rakiplerinden bir kaç adım öne geçecek.

Fark Yaratma İpuçları

Dijital Reklam Ajansı İle Fark Yaratma İpuçları ;

  • Sosyal medya dilinin belirlenmesi. ( Her markanın bir ses tonu, bir tarzı olmalı. Sizde kendi tarzınızı bulmalısınız. )
  •           Marka DNA’nızı yansıtan tasarımların çerçevesinde iletişim yapın. ( Bugün binlerce ticari mesaj ile karşılaşan tüketicilerde kimliğinizi yansıtan görselleri sürekli değiştirmeyin. Bırakın gözümüz alışsın )
  •           Tüm dünyayı araştırın sadece yerel rakipleri incelemek ve onları taklit etmek size bir şey kazandırmaz.
  •           Tüketicileriniz ile birleşin, çok fazla kurumsal duruş sergilemeyin. Sosyal medya doğal bir mecra ve kasıntı olunduğu taktirde bunu hemen anlıyoruz.
  •           Faydalı içerikler üretin. Sadece pazarlama amaçlı düşünmeyin.
  •           Paylaşım takvimi ile sosyal medya stratejinize kuş bakışı bakmayı deneyin. ( Dijital dünyanın çok dinamik olması sebebi ile, biz MODD/group reklam ajansı olarak en fazla 3 aylık strateji üretiyoruz. )
  •           Gündemi, trendleri ve yeni çıkan mecraları gözlemleyin ve entegre olmakta geç kalmayın.
  •           Dijital reklamlar, her zaman bildiğimiz konvansiyonel reklamlardan çok daha ucuzdur. Az olsa da minik bütçeler ile kitlenizi genişletin.
  •           Markanıza uyumlu mikro yada makro influencer’lar ile iş birlikleri gerçekleştirin.
  •           Sosyal medya kanallarınıza baktığınızda profilinizi bir insan yerine koyun ve kendinize şu soruyu sorun; Beni neden takip etmeliler ? Doğru ve geçerli bir sebebiniz yoksa tüm stratejinizi yeniden gözden geçirin.
Dijital-Reklam-Ajansı

Hemen harekete geçmek ve tüm dünyayı araştırmak için Instagram, Facebook, Twitter veya Linkedin hesabınızı açın ve gözlem yapın, beyin fırtınası gerçekleştirin ve notlar alın. Dijital reklam ajansı’na en iyi brief’i vermek için hazırlık yapın. Her şeyi bizden beklemeyin 🙂

Online strateji planlaması yapmak için detaylı bir hizmet sunuyoruz. Ayrıca etkili sosyal medya stratejileri için web sitemizde yer alan diğer yazılarımızı da inceleyebilirsiniz.

Değerli Zamanınız İçin
Teşekkürler.

MODD/group
Ekibi


Modd Whatsapp