loader-logo

Corona Virüsü İçin Şirketinizde Alabileceğiniz En İyi Önlem

corona virüsü önlem

Corona Virüsü İçin Şirketinizde Alabileceğiniz En İyi Önlem

Corona virüsü tüm dünyanın gündeminde ve uzun bir süre daha manşetlerde olacak gibi duruyor. Bugün itibari ile 125 ülkede görülen vakalar inanılmaz bir şekilde artıyor ve halk üzerinde ciddi panik etkisi yaratmakta. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü bugüne kadar 4500’e yakın kişinin ölümüne sebeb oldu. Saatlik haber akışları ile değişen ölü sayısı bir çok ülkenin de olağanüstü önlemler almasına sebeb oluyor. Dünya Sağlık Örgütü artık bu virüsü pandemi olarak ilan etti.

Pandemi, dünyada eş zamanlı bir çok ülkede insan sağlığını tehdit eden bulaşıcı hastalıklara verilen isim. Özellikle yaşlı nüfusu daha fazla etkileyen Corona virüsü, Avrupa’da ciddi panik yarattı. Bir çok ülkede etkinlikler, musabakalar, fuarlar hatta okullar ve üniversiteler tatil edilmiş durumda.

Corona Virüsü Türkiye’de İlk Vakasını Gösterdi

corona virüsü türkiye

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın gece yarısında yaptığı açıklama ile Türkiye’de virüsün görüldüğü ülkeler arasında yerini aldı. Açıklamanın hemen ertesi gününde marketlere ve eczanelere koşan vatandaşımız, temel tüketim kaynaklarını ve hijyen ürünlerini önemli ölçüde tüketti. Avrupa ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen peş peşe açıklamalar ile korku giderek yayılıyor ve görünen o ki, bir süre daha etkisini sürdürecek.

İran ve İtalya örneklerini gözlemleyen Türkiye’nin bu konuya daha profesyonel yaklaşması gerekiyor ve her detayı büyük bir incelikle koordine etmesi gerekiyor. Aksi taktirde benzer senaryoların ülkemizde yaşanması an meselesi çünkü virüsün bulaşma hızı çok fazla.

Corona Virüsü İle İlgili Asıl Konumuza Gelelim

Ekip sayısı fazla şirketlerin kendi bünyelerinde bir dizi tedbirler alması gerekiyor ve iş yapış şekillerini önemli ölçüde dijital platformlara kaydırmaları yapabilecekleri en iyi önlem olacaktır. 

Gerçek Toplantılar, Skype Toplantılarına Dönüşebilir

corona virüsü skype toplantısı

İş insanları gün içinde bir çok kez toplantı yapar ve özellikle böyle kolay bulaşma potansiyeli olan bir virüse karşı oldukça savunmasız bir hale gelirler. Bu yüzden MODD/group Reklam Ajansı olarak biz, Mart ve Nisan ayındaki toplantılarımızın çok büyük bir kısmını Skype üzerinden organize etmeye karar verdik. Bu şekilde tokalaşma vs gibi temas olabilecek hareketlerden kaçınarak kendi çapımızda bir önlem aldık. Teknoloji böyle günler için çok daha etkin kullanılabilir. Görüntülü görüşmeler ile bir çok işinizi halledebilir ve zaman avantajı da elde edebilirsiniz.

Bugüne kadar yurtdışında bulunan bir çok markaya bu şekilde hizmet verdik ve şunu çok iyi biliyoruz ki, görüntülü toplantının gerçek toplantıdan çok da bir farkı yok. Sizin de iş yapış şekliniz bu gibi bir modele uygunsa, mutlaka denemeniz gerektiğini düşünüyoruz. Ülke olarak bunun gibi önlemleri önce kendi içimizde alırsak, salgının önlenmesine ciddi katkı sağlamış oluruz.

Teknolojinin nimetlerinden faydalanın ve zaman, stres, trafik ve en önemlisi Corona virüsü ile ilgili önlem almış olun.

Son bir kaç gün içinde Amerika’daki üniversiteler ve hatta ülkemizdeki bazı okullar online eğitim modeline geçmiş durumda. Kalabalık ve kapalı yerler virüsün bulaşabilmesi için son derece elverişli hale geliyor. Bu yüzden şirketiniz içinde uygulayabileceğiniz teknolojik entegrasyonlar ile kişi temasını en aza indirebilmek mümkün.

corona virüsü online eğitim

Ayrıca konu ile ilgili bir diğer haberimize  ‘’Corona Virüsü Türk Markaları İçin Önemli Bir Avantaj Yaratabilir Mi? ‘’ göz atabilirsiniz.

MODD/group
Ekibi


Call Now Button
Modd Whatsapp