loader-logo

Corona Günlükleri / Egzersiz Yapabileceğiniz 10 Uygulama

corona günlükleri egzersiz

Corona Günlükleri / Egzersiz Yapabileceğiniz 10 Uygulama

Corona günlükleri yazı dizimiz devam ediyor. Bugün ki konumuz telefonlarımıza indirebileceğimiz en iyi 10 sağlık uygulaması. Corona’yı yenmek için #evdekal çağrısına ayak uyduruyoruz ve sosyal mesafemizi koruyoruz. Hal böyle olunca da daha önce mutfağa girmemiş olan bizler kendini farklı yemekler yaparken bulabiliyor. Hareketsiz yaşam hepimizi etkilemeden aksiyona geçmek gerekli. Karantina süresi boyunca yedik içtik güzel ama şimdi sıra aldığımız kalorileri yakmakta. Sizin için araştırdığımız 10 mobil uygulama ile evinizde egzersiz yapabilir formunuzu koruyabilirsiniz.

1- Carrot Fit

Grailr şirketinin uygulaması CarrotFit, Kilo vermede başarısız olduğunuz süreçte size motive vermek için hazırlanan kilo takip uygulamasıdır. Uygulamaya her gün kaç kilo olduğunuzu giriyorsunuz ve hedef kilonuza gelene kadar sizi ‘iğneleyici ’sözleri ile gaza getirmeye çalışıyor ve başarılı oluyor da.Kilo kaybedenler puanlarla ödüllendirilirken, zayıflamayı başaramayanlar uygulamadan azar işitiyor.

To do list ve saat alarmı bulunan Carrot Fit uygulaması sadece 3.59 TL. Apple Store’dan satın alabilirsiniz.

corona spor günleri

2- Lose It!

Zayıflamak isteyenler için motivasyona odaklanan uygulama, gündelik temponuza uygun kilo verme programı oluşturup, ideal formunuza size en uygun liste ille ulaşmanıza yardımcı oluyor. Durumunuzu dilerseniz haftalık, aylık ve hatta yıllık olarak karşılaştırabiliyorsunuz.

iOS işletim sistemli mobil cihazlar için ücretsiz olarak indirilebilen Lose It’in kullanıcılarının toplam verdiği kilo 18 milyonu aşmış.

3- MyFitnessPal

Hedef kilonuza yönelik size tavsiyelerde bulunan myfitnesspal, hedeflediğiniz görünüme ulaşmanız için belli başlı yönergelerde bulunmakta.

Uygulamayı kullanmaya başlamadan önce kilonuzu, yaşınızı, boyunuzu ve günlük aktivitelerinizi uygulamayla paylaşıyorsunuz ve kendi yaşantınıza en uygun programları size sunuyor.

Uygulama içerisinde kayıtlı olan ve devamlı güncellenen 3.000.000‘dan fazla yiyecek ve besinlerle beslenme ve bu beslenmeye yönelik günlük egzersiz listesi oluşturabilirsiniz. Uygulamanın en güzel özelliğinden biri ise tüm marka akıllı saatlerle uyumlu bir şekilde çalışmasıdır.

4- FitWell

Fitwell uygulaması ile spor salonu ve kişisel antrenörünüz artık cep telefonunuza geliyor. Hayal ettiğiniz fit vücuda sahip olmanın aslında o kadar da zor olmadığını gösteren Fitwell, fitness ve sağlık uygulamasıdır.

Adımsayar özelliğiyle birlikte gelen uygulama, boyunuza ve kilonuza göre yakılması gereken kaloriyi söylüyor ve almanız gereken su miktarını sizle paylaşıyor.

egzersiz uygulamaları

5- Sleep Sounds

Bu uygulama, rahat uyku çekebilmeniz için geliştirilmiş. Uyumadan önce doğa sesi, kuşların cıvıldaması, yağmur sesi gibi sesleri dinleyerek, daha rahat bir uyku sağlıyor. Sessiz bir ortamda uyumakta sıkıntı yaşıyorsanız, bu uygulamaya şans verebilirsiniz. Bu uygulama hem alarm işlevi görüyor, hem sizi yatmanız konusunda uyarıyor hem de uykunuzun kalitesini ölçebiliyor. Hem Android hem de iOS’da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

6- Pedometre

Uygulama, en iyi adımsayar uygulamalarında top 10 da. Adımlarınızı saymak için yerleşik sensörü kullanıyor. GPS izleme olmadığından pilden büyük ölçüde tasarruf edebiliyorsunuz. Yaktığınız kalorilerinizi, yürüme uzaklığını ve süresini de takip ediyor.

7- Nike Training Club

Uygulama, kuvvet ve dayanıklılıktan hareket kabiliyeti ve yogaya kadar tüm vücudu çalıştıran 185’tan fazla ücretsiz antrenman sunuyor. Nike, sporcuların, vücutlarından ve zihinlerinden yararlanarak potansiyellerini maksimuma çıkarması için birçok program sunuyor. Ücretsiz indirilebilen Nike+ Training Club uygulamasının bir parçası niteliğindeki egzersizleri, herhangi bir yerde ve 15 ile 45 dakika arasında yapabilirsiniz.

online egzersiz

8- Meditopia

Meditopia (eski adı meditasyon.co) adından da anlaşılacağı üzere bir meditasyon uygulaması. Bu konuda uzman kişilerin hazırladığı içerikler kişiye özel olarak sunuluyor. Kulaklığı takıp konuşma ve müzik ile meditasyona başlıyorsunuz. İlk 7 gün ücretsiz olan uygulama, uykuya dalmanızı kolaylaştırmayı ve bünyeyi rahatlatmayı sağlayan muhteşem bir uygulama. Günlük koşturmaca içinde kendinizi dinlemenizi sağlayan Meditopia, dünya genelinde de kullanıcılardan ilgi gören bir uygulama.

9- WaterMinder

Bu uygulama ile ne kadar su içtiğinizi izleyin ve saat kadranındaki görsel bir anımsatıcı sayesinde kişisel hedeflerinize ulaşın.Böbrek rahatsızlığınız varsa, cilt sorunlarınız varsa kısacası daha uzun yaşamak için bu uygulamayı telefonunuzdan eksik etmeyin.

10- Medisafe

MediSafe uygulaması, şık bir arayüz tasarımının yanı sıra uygulama, ilaçlarınızı zamanında almanızı hatırlamanızı sağlarken, diğer yandan ilaçlar arasında zararlı bir etkileşim olup olmadığını kontrol ediyor. Birden fazla kişiyi de kaydederek ilaç alımlarını yönetebilirsiniz. Cihazınız uykuda bile olsa ilaçlarınızı zamanında hatırlatan MediSafe ilaç hatırlatma uygulamasını ücretsiz bir şekilde aşağıdan indirebilirsiniz.

Selda Has
Content Editor


Call Now Button
Modd Whatsapp