loader-logo

Facebook Corona Virüs İle İlgili Herkesi Yardım Etmeye Davet Ediyor

facebook corona virüs

 

Facebook corona virüs ile ilgili tüm dünyaya destek olması amacı ile yeni bir fon planını devreye soktu. Etkileri azaltmak için Birleşmiş Milletler Vakfı ve Dünya Sağlık Örgütü ile birlikte Covid-19 Solidarity Response Fund’ı hayata geçirdi. ( Covid-19 Dayanışma ve Müdahale Fonu )

Özellikle Facebook ve Instagram içerisinde bulunan bağış toplama araçları ile, kitlelerden yapılabilecek bağışları salgının önlenmesi için destek olabilirsiniz. Desteklerin büyüklüğü 10 milyon doları aştığında, ek olarak yapacağı 10 milyon dolar ile birlikte toplamda 20 milyon dolarlık bir fon desteği ile aşı bulma çabalarını hızlandıracak.

facebook corona

Facebook Corona Virüs İle Mücadelede Mark Zuckerberg’den Paylaşım

Konu ile ilgili bir paylaşımda bulunan Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’in yaptığı paylaşıma buradan ulaşabilirsiniz. Kendisine gelen bir çok mesajlar ile harekete geçen Facebook, şimdiye kadar 3.5 milyon dolar toplamış durumda.

Global markaların insanların bu kadar hassas olduğu dönemlerde bunun gibi kitlesel yardımlaşma yöntemleri ile 1 dolar bile olsa, yardım fonlarını oluşturması oldukça iyi bir yöntem. 

facebook corona yardım

Bir önceki yazımızda markaların kriz yönetimlerinden bahsetmiştik. Bunun gibi tüm dünyada epidemik ilan edilen bir virüse karşı markaların toplum faydasına yönelik aksiyonlar alması gerekir. Önümüzdeki günlerde bunun gibi örnekleri bir çok markadan görebilmek dileği ile…

MODD/group
Ekibi


Call Now Button
Modd Whatsapp