loader-logo

En Etkili Sosyal Medya Paylaşım Saatleri

sosyal medya paylaşım saatleri

En Etkili Sosyal Medya Paylaşım Saatleri

Sosyal medya paylaşım saatleri için altın kural

Sosyal medya paylaşım saatleri için altın kurala geçmeden önce günümüzde birçok ajans ya da bireysel danışman, markalara sosyal medya konusunda destek veriyor. Hatta bazı markalar kendi içlerinde istihdam yaratarak çözüm yoluna gidiyorlar. Gerçek şu ki, sosyal medyanın bu kadar hayatımızın içinde olması, bu konunun profesyonelce ele alınmasını gösteriyor. Rakamlar da bizi bu yönde destekliyor.

 • We are social ve Hootsuite verilerine göre, dünyada 4 milyon 380 bin kişi interneti kullanıyor ve bu rakamın 3 milyon 500 bini sosyal medya kullanıcısı.
 • Türkiye’de 59 milyon internet kullanıcısı var ve yine bu rakamın 53 milyonu sosyal medya kullanıcısı.

Milyonların kullandığı sosyal medyada etkili olmak her marka için hayati önem taşıyor. Doğru strateji, samimi iletişim dili, ve odaklanılmış hedef kitle ile markanızı rakiplerinizden bir adım önde konumlandırabilirsiniz.

sosyal medya paylaşım saatleri

Sosyal Medya Danışmanlığında Önemli Noktalar;

– Takipçi sayısı prestij açısından önemli olsa da, kaliteli içerik ve doğru iletişim dili küçük kitlelerden bile daha iyi geri dönüşler alabilirsiniz. Önemli olan hedef kitlenizin ilgisini çekebilecek değer odaklı paylaşımların yapılması.

-Plansız süreç yönetimi size her konuda post paylaşımı yaptırır. Ne olursa olsun, aylık paylaşım planlarınızı oluşturun ve bu paylaşımların markanızın vaadleri ile uyuşmasını sağlayın.

-Sadece paylaşım değil, etkileşim yaratın. Sorular sorun, anlık cevaplayın, anketler düzenleyin ve hedef kitlenizin markanız ile iletişime geçmesi için sebebler yaratın.

-Ayrıca profesyonel sosyal medya danışmanlığı veren reklam ajanslarının deneyimlerinden faydalanmalısınız.

Herkes burada ve iletişim bedava!

Markalar için sosyal medya, konvansiyonel iletişim kanallarına göre çok daha verimli ve ucuz. Reklam seçenekleri bile birçok mecraya göre hem daha ucuz hemde her metriği ölçülebilir. Hedef kitle seçiminde bize TV, radyo ve basılı mecralara göre çok daha spesifik alternatifler sunuyor. Bu sayede markanızı nokta atışı kitleler ile buluşmanız mümkün hale geliyor.

Sürekli İletişim İçin İdeal Mecra

Markaların en çok önemsedikleri pazarlama gerekliliklerinden biri de tüketiciler ile sürekli iletişim halinde olmak. Bugün bu konuya en iyi çözümü sosyal medya kanalları sunuyor.

sosyal medya paylaşım saatleri

Gelelim sosyal medya tüketim alışkanlıklarına

Unutmayın sadece ülkemizde 53 milyonun üstüne sosyal medya kullanıcısı var ve tüm kullanıcıların sosyal medya tüketim alışkanlıkları mevcut. Markaların bu insight doğrultusunda iletişim stratejilerini geliştirmeleri gerekir. Sosyal medya algoritmaları kullanıcıların tüketim alışkanlıklarına göre sürekli değişim göstermekte.

Sosyal medya paylaşım saatleri

Instagram;

 • Tüm hafta raporları incelendiğinde Instagram için en iyi paylaşım saati cuma sabah 9:30
 • En düşük etkileşim cumartesi ve pazar günü gerçekleşiyor.
 • Çarşamba ve cuma günü aralığında 09:00 ve 14:00 saat aralığında yapılan paylaşımlarda daha fazla etkileşim alabilirsiniz. 

Facebook;

 • Salı günü öğleden sonra 17:00 gibi yapacağınız paylaşımlar en çok etkilişimi sağlıyor.
 • En düşük etkileşimi pazar günü paylaşımları alıyor.
 • Çarşamba 08:00-09:00’da başlayıp, perşembe öğleden sonra 17:30’a kadar etkili geri dönüşler alabilirsiniz.

Twitter;

 • Twitter için en iyi paylaşım saati, perşembe sabah 09:00 ve akşam 20:00
 • En yüksek verimin alındığı zaman dilimi ise, salı günü başlayıp cuma günü bitiyor.
 • Twitter’da en az etkileşimin alındığı gün ise cumartesi

Linkedin;

 • En çok etkileşim alınan saatler çarşamba günü sabah 09:00 ile 14:00 aralığı
 • Paylaşım için en etkili gün çarşamba
 • En etkili gün aralığı ise, salı günü ile başlıyor ve cuma günü saat 14:00’e kadar sürüyor
 • En düşük etkileşim günü ise pazar

Samimi Özet;

MODD/group Reklam Ajansı olarak, yukarıdaki kullanım alışkanlıklarına göre paylaşımların yapılmasını destekliyoruz fakat bu zaman dilimleri içeriğiniz için olmazsa olmaz değil. Gerçekten ustaca hazırlanmış değer içeren içerikler her zaman hak ettiği geri dönüşü alır. Yani içeriğin kalitesi paylaştığınız zaman diliminden daha önemli ama hem kaliteli içerik hem de doğru zamanlama kuralına uyarsanız, en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için sosyal medya departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

MODD/group
Ekibi


Call Now Button
Modd Whatsapp