loader-logo

SEO Avantajları İle Yeni Müşteriler Kazanın / Video Haber

seo avantajları

SEO Avantajları İle Yeni Müşteriler Kazanın / Video Haber

Seo avantajları ile neler kazanabileceğinizi kaleme aldığımız bu haberimizde, markaların 2020 yılında SEO ile ilgili önemli aksiyon almaları gerektiğini vurguluyoruz.

Dijitalleşmenin hayatımızın içine girmesi gerçeğini çoktan geçtik. Bu terim artık hayatımızın merkezinde diyebiliriz. Google’da hiç süphesiz dijitalleşmenin baş aktörlerinden birisi. Online dünyada varlık gösterebilmemiz için SEO unsurunu asla göz ardı edemeyiz. Gelin biraz neden göz ardı etmememiz gerektiğine dair size bir kaç ipucu verelim.

1- Google aramalarında karşımıza çıkan sonuçlar için kullanıcıların %66’sı ilgili web sitelerini ziyaret ediyor.

2- İlgili anahtar kelimelerde 1. Sırada çıkıyorsanız, kullanıcıların %33’ü sizin web sitenizi ziyaret ediyor.

3- İkinci sırada iseniz, %18, üçüncü sırada iseniz %12

Google arama motoru optimizasyonuna başlamadan önce mutlaka sitenizi elden geçirmeniz gerekir. Site hızı, mobil uyumluluk için gerekli çalışmalar, SEO skor testleri ve tüm görsellerin optimize edilmesinden sonra aksiyon almaya başlayabilirsiniz.

Seo Avantajları İle Rakiplerinizin Önüne Geçin

  • Site trafiğinizi arttırın
  • Satışlarınızı arttırın
  • Marka bilinirliğinizi arttırın
  • Yeni müşteri datası kazanın
  • Web sitenizin performansını arttırın
  • Marka güven endeksinizi yükseltin
  • Kurumsal blog sayfaları ile hedef kitleniz ile etkileşime geçin
  • Sosyal medya kanallarında organik takipçi kazanın

Seo Avantajlarından En Önemlisi Maliyet

Dijital pazarlamada SEO’nun bu kadar popüler olmasının bir diğer sebebi ise, maliyet bakımından bir çok pazarlama aracına göre çok daha ucuz olmasıdır. Dijital reklamlar etkilidir bu şüphesiz bir gerçek. Fakat reklamlarınız durduğu anda etkilerini kaybedersiniz. SEO çalışamaları ile, organik olarak sitenize trafik ve yeni müşteri çekmeye devam edersiniz. Üstelik reklam bütçeleri harcamadan.

Fakat unutmamak gerekir ki, SEO çalışmalarının bel kemiği içerik üretmektir. Ne kadar faydalı ve Google SEO uyumlu içerikler üretirseniz, aramala sonuçlarında üst sıralarda gözükmeniz o kadar mümkün olacaktır.

SEO Farklı Disiplinden İnsanların Bir Araya Gelmesidir

Arama motoru optimizasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken bir çok farklı alan vardır. Hepsi bir araya geldiğinde total bir etki yaratırsınız. Sosyal medya, içerik üretimi, site içi teknik düzeltmeler, online itibar yönetimi vs gibi bir çok alanda aktif strateji üretmeniz ve hayata geçirmeniz gerekir.

Kısa-Orta-Uzun vadede markanız için yapabileceğiniz en iyi pazarlama silahı SEO optimizasyonu olacaktır. Bugünden iyi bir ekip ile hızla etki alabileceğiniz SEO çalışmalarında, rakiplerinizle arayı açabilir, insanların sizi fark etmelerini sağlayabilirsiniz.

Video’da Sizi Neler Bekliyor ?

MODD/group Youtube kanalımızda her hafta bir kaç kez yeni içerikler ile sizlerin karşısında oluyoruz. Bu videomuzda SEO’nun fayfalarından bahsettik. Özellikle markaların kısa-orta vadede ne gibi avantajlar elde edebileceğine dair ipuçlarını tartıştık.

Konu ile ilgili bilgilendirici diğer içeriklerimiz için aşağıda yer alan linklere tıklayabilirsiniz.
‘’ SEO Danışmanlığı ‘’
‘’ Google SEO Ajansı Markanıza Ne Katar ? ‘’

Soru ve merak ettikleriniz ile ilgili SEO Optimizasyon ekibimiz ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

MODD/group
Ekibi


Modd Whatsapp